Autoři

autor osobnizkusenosti.cz | Jakub

Jakub

Cestovní zkušenosti

Jsem CESTOVATEL, rád objevuji a poznávám. Láká mě nepoznané a dobrodružství. Často jdu naproti novým výzvám. Ochutnávat, navštěvovat, poznávat a zažívat, to a mnohé jiné jsou hlavními důvody, proč miluji cestování. Zkrátka jsem typ člověka, který se snaží nechodit stejnou cestou a když jí kráčí, tak doufá, že se stane něco nevšedního.

Inovace

Fascinován INOVACEMI. Svět se vyvíjí a my s ním, někdo dříve, jiní později. Zajímá mě pokrok a chci být u zrodu. Hledám užitek, rád zkouším, testuji a hledám limity. Technologie se v dnešní době vyvíjí mílovými kroky a je těžké být v obraze ohledně všeho, co nás zajímá, co se nám hodí. Cítím, že můj úděl je objevovat, takže neváhám vyzkoušet zajímavou novinku, která přináší přidanou hodnotu.

Peníze, platby a investování

Peníze jsou nedílnou součástí života každého z nás a naprostá většina z nás se musí slušně ohánět, aby jich měla dost pro vyhovující životní úroveň. Je proto dobré vědět “Jak ušetřit” a zbytečně neutrácet více než musíme. 

Další oblastí, kterou se na blogu zabývám je INVESTOVÁNÍ, které představuji široké veřejnosti a demonstruji, že stát se drobným investorem může dnes v podstatě každý.

Platby nejsou žádná věda, ale existují způsoby, jak platit rychleji, levněji a také pohodlněji. Právě tyto možnosti s oblibou zkouším, hodnotím a popisuji.

Nějakým způsobem pracuje prakticky každý člověk na celém světě a peníze jsou obvykle důvodem této činnosti. Mnoho lidí už však neuvažuje tolik nad tím, jak alespoň část z nich ušetřit nebo jak je lépe zhodnotit. Další variantou potom je, že nevědí jak. Mě tyto možnosti zajímají, a proto je zkoumám a své poznání sdílím.

Lenka

Práce v zahraničí

Mám za sebou zkušenosti se studiem, prací a podnikáním v zahraničí. Jakmile jsem dosáhla plnoletosti, odjela jsem na prázdniny do Irska jako Au Pair, což byla moje největší životní zkouška. Předávám zkušenosti s prací v Anglii, USA, Austrálii, Irsku a na Novém Zélandu. Dále s dobrovolnictvím v Austrálii a na izolovaných ostrovech v Oceánii.

Samostudium

Líbí se mi, že na internetu můžeme najít spoustu zajímavých informací, zábavy, učit se novým věcem, diskutovat a radit se. Pokud se chci naučit něco nového, už nemusím zpátky do školy nebo platit předražené kurzy. Na internetu existuje nespočet bezplatných i placených kurzů a tutoriálů například na Youtube, výukovém portálu Skillshare nebo Udemy.
Já se s Vámi podělím svoji strategii sebevzdělání.

Rozjezd podnikání

Podnikání u mě úzce souvisí se samostudiem. Na začátku podnikání se toho sesypalo strašně moc – od právních záležitostí, přes účetnictví, marketing, tvorbu webové stránky, focení produktových fotek, design letáků, správu sociálních sítí, atd.

Pokud začínáte od píky a máte omezený kapitál (jako já), je prima být trochu schopný a některé věci si dokázat zařídit sám.

Naučila jsem se vytvořit webové stránky, navrhnout a zhotovit design loga, vizitky i letáků a naplánovat marketingovou strategii.

Díky výukovým kurzům jsem mnoho věcí zvládla svépomocí, našla si novou zálibu a dokonce jsem se zdokonalila tak, že se tomu teď můžu věnovat i částečně profesionálně.

Vize obsahu blogu Osobní Zkušenosti

Ať už jde tedy o PLATBY, INVESTOVÁNÍ, POKROK, PODNIKÁNÍ, SEBEVZDĚLÁVÁNÍ nebo CESTOVÁNÍ, chceme objevovat, analyzovat a vyhodnocovat a dle výsledku se pustit do nejvhodnějšího řešení. Své myšlenky pak sdílíme prostřednictvím článků o našich osobních zkušenostech, příběhem nebo formou recenze.

Témata recenzí a srovnání vybíráme pečlivě předem, a proto můžeme nastínit jaké služby budeme porovnávat a na jaké společnosti se hodláme zaměřovat.

  • Jednak se můžete těšit na produkty a zkušenosti s nimi z oblasti investic, jako jsou třeba P2P půjčky.
  • Platební možnosti moderního a internetového světa. Tzn. posvítíme si na banky a jejich konkurenci z hlediska platebních karet, převody měn apod.
  • Kryptoměny – jejich ohlas je čím dál tím větší. Jaké jsou ale možnosti ať už z hlediska investic, nákupu nebo využití, to je záležitost, která se teprve dostává do podvědomí běžných lidí.
  • Služby jako jsou taxi, ubytování, nebo třeba běžnější nákupy, které více či méně využívá každý z nás.

Kontakty

Kontaktovat nás můžete na e-mailech:

  • jakub.elias@osobnizkusenosti.cz

Cestujete, podnikáte nebo se zkrátka jen zajímáte se o své peníze, pasivní příjem nebo investování? Přidejte se k nám do Facebook skupiny Jak šetřit a investovat – rady a zkušenosti, kde sdílíme a diskutujeme zajímavé tipy.