Predikce vývoje ceny akcie Amazon (AMZN)

Predikce vývoje ceny akcie Amazon (AMZN)

10. 7. 2024 2 Autor: Jakub Eliáš

Rozhodl jsem se veřejně sepsat svou predikci vývoje ceny akcie společnosti Amazon (AMZN). Jelikož jsem držitelem malého množství těchto akcií, mám tzv. “skin in the game” a záleží mi na tom, abych nejen dobře nakoupil, ale i výhodně prodal.

Nebudu se tady pouštět do hloubkové analýzy akcie Amazonu. Budu vycházet z předpokladu, že každý si udělal svůj vlastní průzkum toho, jak na tom společnost je a tento výhled si tak vezme pouze jako predikci někoho, kdo nad tím možná přemýšlí trochu jinak. Rád si přečtu i váš pohled na budoucí vývoj akcie AMZN, takže se neostýchejte se zapojit do diskuze v komentářích.

Podotýkám, že tato predikce není investiční doporučení, jedná se spíš o můj pohled na aktuální vývoj.

Cena a graf akcie Amazon (AMZN)

Cena akcie Amazon mě zajímá mj. z pohledu týdenního popř. měsíčního grafu. V situaci, kdy se chystám k nákupu nebo prodeji měním “timeframe” grafu na denní svíce.

Aktuální makroekonomický výhled & vývoj ceny akcie Amazon (červenec 2024)

Je začátek července 2024 a celý svět očekává průběh a výsledky amerických prezidentských voleb na podzim tohoto roku. Z hlediska aktuálního výhledu se panuje obava z toho, že FED nebude snižovat úrokové sazby nakonec vůbec (počítá se však se snížením 2x už roce 2024). Snížení sazeb samozřejmě nahrává vývoji cen akcií vč. Amazonu.

Doplním, že volební rok bývá statisticky přívětivý k růstu cen akcií. Přikládám tento fakt tomu, že aktuálně vládnoucí prezident se v rámci své předvolební kampaně (popř. svého stranického následníka) snaží, o co nejnižší negativní dopady na finanční trhy. Makroekonomický výhled tedy vnímám pozitivně, když pominu určitá rizika spojená s napětím mj. kolem Taiwanu, ale i v Izraeli.

Cena akcie Amazon

Trh je aktuálně tažen vzhůru hlavně největšími hodnotovými firmami z pohledu celkové kapitalizace. Zatímco META, NVDA, MSFT, aj. už překonali svá ATH, tak ceně AMZN se to podařilo až nedávno. Cena akcie Amazon prudce stoupá od začátku roku 2023, kdy odstartovala od supportu na 82 USD. Stejně tak NVDA začala svou býčí rallye na začátku roku 2023.

Podobnost s akcií Nvidia

Další podobnost s akcií Nvidia vidím i v červených svících na měsíčním grafu (září 2023 a duben 2024). Znamená to, že obě akcie obdobně reagují na zjevně společné makroekonomické zprávy. Nicméně investoři vidí akcie Nvidia daleko výš než akcie Amazon. Z toho důvodu se cena AMZN dostává na nové ATH mnohem později.

Volby v USA a predikce ceny pro prodej

Můj aktuální předpoklad je takový, že akcie Amazonu dále poroste s aktuálním pozitivním makroekonomickým sentimentem. Těžko se mi však odhaduje nová budoucí ATH cena a zároveň nečekám růst v takovém měřítku jako právě u akcie Nvidia.

Osobně si myslím, že konec voleb v USA s sebou přinese ochlazení trhu, které může být způsobeno i nevyzpytatelností možného budoucího prezidenta Donalda Trumpa, který často tvrdí něco jiného během voleb a po zvolení. Takže bych z hlediska predikce ceny pro prodej akcie Amazon spekuloval spíš na prodej za aktuální cenu na konci října. Pozn. volby v USA se konají 5. listopadu 2024.