Coinbase recenze: Zkušenosti se směnárnou na kryptoměny

Coinbase recenze: Zkušenosti se směnárnou na kryptoměny

20. 5. 2019 43 Autor: Jakub

V této recenzi si představíme Coinbase, americkou společnost založenou v roce 2012 a sídlem v San Francisku, v Kalifornii. Zaměřují se na digitální měny, resp. kryptoměny a jejich produktem je v první řadě digitální peněženka, kde mohou obchodníci a spotřebitelé realizovat svoje transakce. Dále se pyšní více než 20 miliony registrovaných uživatelů a obchody v objemu více než 150 bilionů amerických dolarů, a to z této směnárny dělá jednu z celosvětově předních v této oblasti.

Digitální peněženka Coinbase

Digitální peněženka je webová popř. mobilní aplikace, která svým uživatelům umožňuje uchovávat jejich virtuální peníze. Následně s nimi mohou platit, a to ať už u obchodníků, tak třeba svým přátelům.

kryptoměny, peněženky a zkušenosti

Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další kryptoměny

Coinbase není jednou ze směnáren, které integrují “každou” novou kryptoměnu. Seznam podporovaných digitální měn je omezený, ale obsahuje ty nejvýznamnější resp. nejznámější:

  • Bitcoin – BTC
  • Litecoin – LTC
  • Ethereum – ETH
  • Ethereum Classic – ETC
  • Bitcoin Cash – BCH
  • XRP – XRP
  • Stellar Lumens – XLM
  • Zcash – ZEC
  • Basic Attention Token – BAT
  • USD Coin – USDC
  • Augur – REP
  • 0x – ZRX
kryptoměny coinbase zkušenosti

Bezpečnost

Bezpečnost je v dnešním kryptosvětě důležitá. Asi každá směnárna s digitální měnou již zažila nějaký ten pokus o hack a několik z nich byly útoky položeny až k bankrotu. Následuje několik bezpečnostních faktů ze stránek Coinbase.

osobnizkusenosti.cz | trezor | recenze

TIP: Věděli jste, že nejbezpečnějším způsobem uchování kryptoměn jsou tzv. Hardwarové peněženky? Přečtěte si více o kryptoměnové peněžence Trezor.

Bezpečnostní politika Coinbase

98% zákaznických finančních prostředků je uloženo offline. Citilivá data jsou odpojena od internetu. Následně jsou rozdělena, šifrována (AES-256)  a kopírována na USD disky se zálohami papírovou formou. Tyto data jsou poté uzamčena v trezorech a distribuována geograficky.

Provoz na webu je šifrován přes SLL (HTTPS) a privátní klíče peněženek jsou uloženy za pomocí šifrování AES-256.

Žádný z budoucích zaměstnanců Coinbase se nevyhne ověření kriminální historie. Následně používají pro každé zařízení i službu dvoufázovou verifikaci a odlišná hesla. Samozřejmostí je i šifrování disků, silná hesla a zamykání zařízení.

Bezpečnostní doporučení pro Váš účet

Z hlediska bezpečnosti Vašeho účtu doporučuji aktivovat dvoufázovou verifikaci. Nebojte, pokud přistupujete stále ze stejného zařízení, nebudete nuceni zadávat autentizační klíč k ověření pokaždé. Rozhodně Vám to však zajistí vyšší úroveň zabezpečení Vašeho účtu. U jiné směnárny se mi stalo, že mi byly kryptoměny ukradeny. Dvoufázové ověření jsem však neměl aktivní a kde ho používám jsem zatím neměl žádnou špatnou zkušenost. Ověření lze aktivovat na profilu Vašeho účtu.

mobilní aplikace CoinBase, zkušenosti

Pojištění peněz

Pojištěny jsou všechny prostředky držené online. Coinbase uvádí, že se jedná pouze o 2%, vše ostatní je uložen offline, mimo síť internet. Finance v amerických dolarech jsou pojištěny do výše 250 tis. 

Omezení a limity

Coinbase má dvě úrovně limitů resp. omezení. První úroveň zahrnuje ověření Vašeho identifikačního průkazu s fotografií a telefonního čísla. To je vcelku standardní. Následně Vám je umožněno digitální měny přijímat a
odesílat z Vaší Coinbase peněženky. Nabíjení účtu pomocí platební karty je omezeno 1.000 Euro za týden a výběry prostřednictvím PayPal 20.000 Euro za den.

Pokud pro Vás takové limity nejsou dostačující, budete vyzváni k ověření vyplněné adresy některým z dodatečných dokumentů jako je výpis z účtu aj. Limity jsou potom neomezené.

coinbase zkušenosti

Poplatky směnárny Coinbase

Poplatky směnárny Coinbase se liší geograficky. Pro Evropu se jedná o srážku 1.49% za standardní nákup nebo prodej. Za okamžitou transakci pomocí platební karty si CoinBase účtuje 3.99%. Nabití účtu bankovním převodem SEPA je však zdarma. Odchozí převod Vás bude stát pouze 0.15 Euro.

Levnější směna přes Coinbase Pro

Doporučuji vyhnout se směně v klasickém rozhraní Coinbase a tím i vyšším poplatkům za směnu. Každý uživatel může využít Coinbase PRO a netratit zbytečně na vyšších poplatcích (aktuální ceník poplatků u Coinbase PRO). Záleží však na objemu Vašich obchodů.

nákup bitcoinu na coinbase pro

V článku Jak a kde koupit Bitcoin a další kryptoměny najdete návod právě na nákup pomocí Coinbase PRO

Poplatky za směnu na směnárně Coinbase Pro jsou aktuálně stanoveny při té nejnižší hranici (do 10 000 USD) na 0.5%.

Porovnám-li to s dalšími směnárnami, které využívám, tak na Bitstamp jsou poplatky za směnu v podstatě na stejné hranici tj. 0.5%.

U čínské Binance jsou na tom lépe s poplatky za směnu. Zaplatíte pouze 0.1%. Doporučuji si však prostudovat ceník i ostatních poplatků.

Za výběr Bitcoinu u Binance zaplatíte daleko více než u Coinbase.

TIP: Přečtěte si moje porovnání Binance a Coinbase nejen z hlediska poplatků

CoinBase uvádí za odchozí transakci nulový poplatek, těžařům půjde 0,000043 BTC (dnes při BTC 42 500 USD cca 40 Kč).

Na druhou stranu u Binance vidím poplatek 0.0005 BTC (což je dnes při ceně cca 58 000 USD za BTC přibližně 630 Kč).

(aktualizace informace o poplatcích – 03/2021)

coinbase Pro

Pro společnosti CoinBase Prime

Společnosti pro CoinBase znamenají výšší objemy peněz v transakcích a z toho také vyplývají jisté výhody. CoinBase “Prime” je variantou, kterou jsem se hlouběji nezabýval. Pouze jsem nahlédl na poplatky, které jsou zase o něco nižší než u verze “Pro” určené individuálním obchodníkům.

Doporučení ohledně CoinBase

Pokud Vás směnárna CoinBase zaujala a rádi byste si kryptoměnovou peněženku vytvořili, použijte k tomu odkazy v tomto článku

Získáte tak ZDARMA $10 (cca 255 Kč) v Bitcoinech. Podmínkou je pouze prodej nebo nákup digitální měny v hodnotě alespoň $100 (2.548 Kč).

Vyzkoušel jsem několik směnáren jako právě CoinBase, Coinmate, InstaCoin, Cryptopia, Binance, GateCoin, BitStamp a srovnával jsem je.

CoinBase mi přijde jako skvělá volba zejména pro začátečníky, a to díky své jednoduchosti a přehlednosti.

Navíc v porovnání s Binance, která má nižší poplatky za směnu, má Coinbase daleko nižší poplatek za odeslání Bitcoinu pryč ze směnárny např. na HW peněženku.


Už znáte způsoby úschovy kryptoměn? Zjistěte, který je ten pravý pro vás v článku – Kam uschovat Bitcoin a další kryptoměny

jak uschovat bitcoin

zkusenosti srovnani investice p2p

Správné investiční portfolio má být dobře rozložené. Další investiční příležitosti se zajímavým výnosem jsou P2P půjčkyzjisti o nich více informací!