CoinBase recenze: Zkušenosti se směnárnou na kryptoměny

20. 5. 2019 11 Od Jakub

V této recenzi si představíme CoinBase, americkou společnost založenou v roce 2012 a sídlem v San Francisku, v Kalifornii. Zaměřují se na digitální měny, resp. kryptoměny a jejich produktem je v první řadě digitální peněženka, kde mohou obchodníci a spotřebitelé realizovat svoje transakce. Dále se pyšní více než 20 miliony registrovaných uživatelů a obchody v objemu více než 150 bilionů amerických dolarů, a to z této směnárny dělá jednu z celosvětově předních v této oblasti.

CoinBase digitální peněženka

Digitální peněženka je webová popř. mobilní aplikace, která svým uživatelům umožňuje uchovávat jejich virtuální peníze. Následně s nimi mohou platit, a to ať už u obchodníků, tak třeba svým přátelům.

kryptoměny, peněženky a zkušenosti

Bitcoin, Litecoin, Ethereum a další kryptoměny

CoinBase není jednou ze směnáren, které integrují “každou” novou kryptoměnu. Seznam podporovaných digitální měn je omezený, ale obsahuje ty nejvýznamnější resp. nejznámější:

 • Bitcoin – BTC
 • Litecoin – LTC
 • Ethereum – ETH
 • Ethereum Classic – ETC
 • Bitcoin Cash – BCH
 • XRP – XRP
 • Stellar Lumens – XLM
 • Zcash – ZEC
 • Basic Attention Token – BAT
 • USD Coin – USDC
 • Augur – REP
 • 0x – ZRX
kryptoměny coinbase zkušenosti

Bezpečnost

Bezpečnost je v dnešním kryptosvětě důležitá. Asi každá směnárna s digitální měnou již zažila nějaký ten pokus o hack a několik z nich byly útoky položeny až k bankrotu. Následuje několik bezpečnostních faktů ze stránek CoinBase.

TIP: Věděli jste, že nejbezpečnějším způsobem uchování kryptoměn jsou tzv. Hardwarové paněženky? Přečtěte si více o kryptoměnové peněžence Trezor.

Bezpečnostní politika CoinBase

98% zákaznických finančních prostředků je uloženo offline. Citilivá data jsou odpojena od internetu. Následně jsou rozdělena, šifrována (AES-256)  a kopírována na USD disky se zálohami papírovou formou. Tyto data jsou poté uzamčena v trezorech a distribuována geograficky.

Provoz na webu je šifrován přes SLL (HTTPS) a privátní klíče peněženek jsou uloženy za pomocí šifrování AES-256.

Žádný z budoucích zaměstnanců CoinBase se nevyhne ověření kriminální historie. Následně používají pro každé zařízení i službu dvoufázovou verifikaci a odlišná hesla. Samozřejmostí je i šifrování disků, silná hesla a zamykání zařízení.

Bezpečnostní doporučení pro Váš účet

Z hlediska bezpečnosti Vašeho účtu doporučuji aktivovat dvoufázovou verifikaci. Nebojte, pokud přistupujete stále ze stejného zařízení, nebudete nuceni zadávat autentikační klíč k ověření pokaždé. Rozhodně Vám to však zajistí vyšší úroveň zabezpečení Vašeho účtu. U jiné směnárny se mi stalo, že mi byly kryptoměny ukradeny. Dvoufázové ověření jsem však neměl aktivní a kde ho používám jsem zatím neměl žádnou špatnou zkušenost. Ověření lze aktivovat na profilu Vašeho účtu.

mobilní aplikace CoinBase, zkušenosti

Pojištění peněz

Pojištěny jsou všechny prostředky držené online. CoinBase uvádí, že se jedná pouze o 2%, vše ostatní je uložen offline, mimo síť internet. Finance v amerických dolarech jsou pojištěny do výše 250 tis. 

Omezení a limity

CoinBase má dvě úrovně limitů resp. omezení. První úroveň zahrnuje ověření Vašeho identifikačního průkazu s fotografií a telefonního čísla. To je vcelku standardní. Následně Vám je umožněno digitální měny přijímat a
odesílat z Vaší CoinBase peněženky. Nabíjení účtu pomocí platební karty je omezeno 1.000 Euro za týden a výběry prostřednictvím PayPal 20.000 Euro za den.

Pokud pro Vás takové limity nejsou dostačující, budete vyzváni k ověření vyplněné adresy některým z dodatečných dokumentů jako je výpis z účtu aj. Limity jsou potom neomezené.

coinbase zkušenosti

Poplatky směnárny CoinBase

Poplatky směnárny CoinBase se liší geograficky. Pro Evropu se jedná o srážku 1.49% za standardní nákup nebo prodej. Za okamžitou transakci pomocí platební karty si CoinBase účtuje 3.99%. Nabití účtu bankovním převodem SEPA je však zdarma. Odchozí převod Vás bude stát pouze 0.15 Euro.

Pro obchodníky CoinBase Pro

Jestliže se chystáte s kryptoměnami obchodovat, poplatky výše Vás pravděpodobně příliš nezaujaly. Pro Vás má CoinBase připravenu platformu nazvanou “Pro”. Poplatky uvedené zde jsou podstatně nižší, a to v desetinách resp. setinách procent. Záleží však na objemu Vašich obchodů.

coinbase Pro

Pro společnosti CoinBase Prime

Společnosti pro CoinBase znamenají výšší objemy peněz v transakcích a z toho také vyplývají jisté výhody. CoinBase “Prime” je variantou, kterou jsem se hlouběji nezabýval. Pouze jsem nahlédl na poplatky, které jsou zase o něco nižší než u verze “Pro” určené individuálním obchodníkům.

Doporučení ohledně CoinBase

Pokud Vás směnárna CoinBase zaujala a rádi byste si kryptoměnovou peněženku vytvořili, použijte k tomu odkazy v tomto článku

Získáte tak ZDARMA 255 Kč. Podmínkou je pouze prodej nebo nákup digitální měny v hodnotě alespoň 2.548 Kč.

Vyzkoušel jsem několik směnáren jako právě CoinBase, CoinMate, Cryptopia, Binance, GateCoin, BitStamp a srovnával jsem je. CoinBase mi přijde jako dobrá volba, kterou bych se jako nově začínající s kryptoměnami nebál využít.