Fiverr: Recenze a zkušenosti

Fiverr: Recenze a zkušenosti

18. 7. 2020 0 Autor: Lenka

Vyzkoušeli jsme Fiverr a jsme nadšení! Ušetřili jsme tisíce korun a desítky hodin času. Výsledkem je navíc profesionální práce, které bychom jen těžko sami dosáhli.

Jestli sháníte levnou pomoc s zpracováním úkolu pro váš projekt, podnikání nebo jen tak pro zábavu, najměte si Freelancera v aplikaci Fiverr. Věříme, že nebudete litovat.

Pomoc nejen v začátcích podnikání

Zejména na začátku nového projektu se řeší spoustu věcí. Některé úkoly si zvládneme bez problému udělat sami. Objevují se ale i takové, které udělat neumíme a nebo nechceme. Proč trávit nad těmito úkoly zbytečné hodiny nebo dny, když je můžeme zadat někomu jinému a on je zpracuje za zlomek našeho času a “za pár korun”…

Můžeme k tomu využít externí agentury, kde si ale pravděpodobně připlatíme. Někdo si vyhledává freelancery přes Facebook, tam ale nemáte žádnou jistotu. My jsme už vyzkoušeli dvě obdobná tržiště freelancerů, a to StovkomatFiverr. Nutno říct, že v obou případech jsme byli velmi spokojeni.

Naše zkušenost s platformou Fiverr

Poprvé jsme Fiverr využili pro nahrání anglické zvukové nahrávky (anglicky voice-over) pro video vysvětlující užitečnost jednoho z našich nově vznikajících projektů.

Nejprve jsme se pokoušeli nahrát voice-over na vlastní pěst. Půjčili jsme si mikrofón, vytvořili jsme si takové domácí nahrávací studio a zkoušeli jsme nahrávat. Dopadlo to ale katastroficky. Kvalita zvuku, náš hlas i výslovnost působily velice neprofesionálně. To jsem nemohli vypustit ven, ani náhodou!

Hledala jsem proto jiné řešení a poptávala nahrání voice overu přes agentury. Ty práci nacenily na 8 000 Kč a více, což bylo úplně mimo náš rozpočet. Pak mě napadlo využít Fiverr a vyplatilo se! Díky Fiverru jsme si nechali audio nahrávku nahrát od rodilého mluvčího a profesionála v oboru. Nahrávka vyšla na $29 (amerických dolarů), což je v přepočtu na české koruny asi 680 Kč. Cena zahrnovala korekturu textu, nahrávku, poplatek aplikaci Fiverr a práva pro komerční použití.

Pro porovnání uvádíme ukázky z minutové zvukové nahrávky z našeho domácího nahrávání a také úryvek od profesionála z aplikace Fiverr.

Naše zvuková nahrávka

Od Profesionála z Fiverr

Grafika, logo a  překlady od $5

Díky platformám jako jsou např. zmiňovaný Fiverr a Stovkomat si můžete najít freelancera na druhém konci světa, který vám dodá skvěle odvedenou práci doslova “za babku”.

Potřebujete nový web na Wordpressu, logo, grafický návrh, překlad, atd…? To vše na Fiverru najdete!

Jak funguje Fiverr

Fiverr je online platforma, která spojuje zákazníky a freelancery. Funguje jako webová i mobilní aplikace. Obě platformy jsou velice intuitivní a přehledné. Díky možnostem chytrého filtrování je vyhledání vhodného specialisty rychlé a vcelku jednoduché.

Web není k dispozici v češtině, vystačíte si však se základní znalostí angličtiny. Pokud upřednostňujete komunikaci v rodném jazyce, volte raději českou alternativu Stovkomat.

Na Fiverr můžete vyhledávat mezi nabídkami specialistů, které se nazývají anglicky gigs nebo můžete zveřejnit svou vlastní nabídku práce a čekat až vás budou dodavatelé kontaktovat s konkrétním návrhem a cenou. Stačí kliknout na tlačítko “Post a Request” (Zveřejnit žádost) a vytvořit nabídku, kde se budou freelanceři hlásit. Zadat si takto vlastní nabídku je výhodné, když potřebujete nějakou specifickou práci, kterou v nabídce služeb nevidíte.

Jaké služby Fiverr nabízí

Fiverr nabízí skoro všechno, co se dá doručit přes internet.

Můžete tu například najít nabídky na:

 • Grafické návrhy – loga, plakáty, tiskoviny, UX a UI webových stránek a aplikací, motion grafiky, atp.
 • Copywriting – články, popisky webů (headliny),  tiskové zprávy
 • Design – přeměna čistého textu do stylového ebooku, design prototypu produktu, design pokoje
 • Virální videa
 • Jazykové služby – překlady, tlumočení
 • Administrativa – tzv. práce virtuální asistentky
 • Rešerše – můžete koupit už hotové nebo zadat vypracování nových

Je libo vzkaz na ženském poprsí? Není problém..

Na Fiverru se kreativitě meze nekladou. Můžete najít všelijaké i netradiční nabídky služeb. Nechte si vyfotit váš vzkaz na ženském poprsí, natočit virální video nebo zaslat video nahrávku s narozeninovým zpěvem a tancem od domorodců ze Srí Lanky.

Co takhle originální přání pro kamarády k narozeninám, hm?

Cena a poplatky Fiverru za služby

Vytvoření účtu a zveřejnění nabídek pro freelancery a pro zákazníky je zdarma. Fiverru platíte poplatky ze zakoupených služeb. Většinou to bývá 20% z celkové ceny projektu.

Možnosti platby na Fiverru

Fiverr nabízí konverzi do několika různých měn. Českou korunu tu ale bohužel nehledejte. Platit lze však hned několika způsoby – platební kartou, PayPalem i třeba pomocí Apple Pay (prostřednictvím mobilní aplikace). My jsme platili v amerických dolarech a částku jsme zaplatili kartou Transferwise.

Platba až za dokončenou práci

Za všechny projekty platíte předem a peníze zatím zůstavají u Fiverru. Fiverr odměnu prodejci předá, až po tom, kdy schválíte že jste dostali dokončenou práci podle vašich požadavků. Pokud nejste spokojení s kvalitou, můžete freelancerovi navrhnout, aby práci předělal nebo ji zrušil. Všechny vzniklé problémy lze řešit prostřednictvím zákaznické podpory Fiverru.

Pozor! Po tom, co vám specialista dodá práci, máte 3 dny na přijetí  nebo odmítnutí objednávky. V tomto kroku můžete po freelancerovi požadovat předělání nebo zrušení projektu. Po třech dnech dojde k automatickému přijetí a předání peněz prodejci.

Na co si dát pozor při výběru dodavatele

Na Fiverru můžete najít velice kvalitní a seriózní specialisty a také ty, kteří zas takovou kvalitou neoplývají. Pro to, aby jste si ušetřili nervy a zbytečné dohady doporučuji pečlivě prostudovat recenze a ukázky tvorby.

Tipy Fiverr – na co si dát pozor

1. Rezence

Množství a kvalita recenzí vám může napomoct vyhledat kvalitního dodavatele. Ale pozor, ne vždy je počet recenzí přesná ukázka kvality. (dokonce jsem četla, že si freelanceři mohou recenze nějak “nafejkovat”). Pokud si nejste úplně jistí s kvalitou, požádejte o ukázku další tvorby.

Existují čtyři úrovně dodavatelů:

 • New Seller – na této úrovni začíná každý, jedná se o začínající a méně zkušené freelancery
 • Level One Seller – první úrovně může specialista dosáhnout po 60-ti dnech, podmínka je mít dokončeno alespoň 10 poptávek s vysokou spokojeností (rating minimálně 4.8)
 • Level Two Seller – druhé úrovně dosáhnou pouze prodejci s 50-ti dokončenými poptávkami, jejichž hodnocení je vynikající (rating min. 4.8) a dodání proběhlo včas. 
 • Top Rated Seller – pokud je prodejce této úrovně, můžete se na jeho práci s velkou pravděpodobností spolehnout. Tito freelanceři jsou na Fiverru více než 180 dní, dokončili přes 100 poptávek a zákazníci jsou velice spokojeni.

2. Ukázka tvorby

Pokud hledáte dodavatele grafiky, není nic jednoduššího, než si prohlédnout jejich předchozí práci.

U copywritingu a kreativního psaní  požádejte o ukázku z tvorby autora. Většina takových spisovatelů má i vlastní knihy nebo ebooky na Amazonu, můžete je poprosit o odkazy a podívat se jak si vedou.

3. Správné zadání úkolu

 • Dostatečně specifikujte detaily
 •  Popište, jak má podle vás vypadat výsledek (při zpracování loga navrhněte preferované barvy, v jakých variacích budete logo používat a k jakým účelům – např. má se logo vejít na propisky?)
 • K zadání objednávky můžete přiložit obrázky, videa a další soubory

4. Úpravy = Nebojte se být nespokojení

Většina kvalitních dodavatelů nabízí určitý počet bezpatných revizí. My jsme s naší první nahrávkou byli spokojeni tak na 80%. Práci jsme odeslali k přepracování a vrátila se nám zpracovaná podle našich představ, a to bez dodatečných poplatků.

Získej bonus 20% na Fiverr

Díky tomuto odkazu získáte 20% slevu na váš první nákup na Fiverru.

Naše zkušenost s Fiverrem byla bezproblémová. Web je přehledný, s dodavatelem jsme neměli sebemenší problém. 

Na internetu najdete špatné recenze na tuto platformu. Jekož na Fiverru může inzerovat úplně každý, kvalita dodavatelů je rozdílná. Proto doporučuji pečlivě vybírat dodavatele a dodržovat výše zmiňované tipy.