Jak mi pomohly online kurzy k vlastnímu podnikání

Jak mi pomohly online kurzy k vlastnímu podnikání

11. 3. 2023 0 Autor: Lucie

Snad každého občas napadne, že by rád začal podnikat. Ne vždy, ale člověk ví, čím a jak začít. Já osobně jsem si jednoho dne řekla, že prostě začnu a obratem si zjistila, co vše k tomu budu potřebovat. Již nějakou dobu jsem se zajímala o práci Copywriterky, která nabízí kreativní pracovní náplň, a tak jsem začala studiem, procvičováním a registrací mojí nabídky veřejnosti.

Následně jsem dostala nabídku na psaní reklamních textů pro jednu firmu. Řekla jsem si, že se této příležitosti chopím a nabydu nějaké nové osobní zkušenosti.

No jo, ale co tomu předcházelo? Co bylo tím studiem? Jak název článku napovídá, byly to online kurzy.

Výběr online kurzu na Kurzeo

S prací Copywriterky jsem se dříve v pracovní kariéře nesetkala, nastal tedy ten správný čas zjistit, jaké dovednosti k výkonu této pracovní pozice musím získat. Jsem matka na rodičovské dovolené, a právě z tohoto důvodu jsem hledala online kurzy.

Již nějaký čas na instagramu sleduji profil inkoustovatecka. Slovní hříčky Martiny Bechyňové mě baví. Zároveň Martina nabízela na portálu Kurzeo  vlastní on-line kurz, kde účastníky seznámí se Základy reklamní textařiny.

Zaměření kurzu se mi líbilo, rozhodla jsem se přihlásit a zúčastnit se ho. Kurzeo nabízí online kurzy od profesionálů ve svém oboru. Samozřejmě jsem zvažovala i jiné kurzy, jako třeba Copykiller, nebo KurzyProRadost. Když jsem zvážila čas, cenu a lektora, nejlépe my vyšlo právě Kurzeo. Bonusem pro mě bylo, že účastníci kurzů navíc získají certifikát o absolvování.

Z nudného psaní na poutavé texty

Na kurzu Základy reklamní textařiny jsem se dozvěděla, v čem práce copywritera spočívá. Práci může zastávat relativně každý, ale stojí to spoustu času a tréninku. Kurz není nijak časově náročný, trvá 2 a půl hodiny a je rozdělen do 21 videí s tím, že nejdelší trvá 15 minut.

Za sebe musím říct, že mě nejvíce bavila praktická část – úkoly. U některých jsem se zasmála tak, jako už dlouho ne.

Součástí kurzu je i členství v podpůrné skupině, která slouží nejen k dotazování, ale i ke sdílení práce na jednotlivých úkolech. Účast na kurzu s sebou přináší i tipy na aplikace, knihy, nebo profily, které by se Vám mohli hodit.

Zároveň jsem si uvědomila, že jsem už dlouho nepoužívala cizí jazyk. Jelikož se v podnikání nechci omezovat jenom na češtinu, rozhodla jsem se, že i s tím musím něco udělat.

Výhody znalosti angličtiny

Znalost angličtiny nebo jiného cizího jazyka však není jen o dalších možnostech v podnikání. Výhodou znalosti angličtiny je, že velké množství informací, jak se stát dobrou copywriterkou, je dostupných i na zahraničních webových stránkách. No a k pochopení obsahu je potřeba znát zejména anglický jazyk na komunikační úrovni.

Anglicky s online kurzy

Pokud jste na tom jako já a anglicky umíte, jen jste ji v praxi dlouho nevyužili, je potřeba si ji osvěžit. Vřele doporučuji portál Onlinejazyky.cz, kde si každý najde svou úroveň znalosti jazyka. Já ho využívám vždy, když mám pocit, že je potřeba si zase něco osvěžit.

Portál nabízí úrovně A1- C2 a na svém profil nabízí i angličtinu se zaměřením na specifické oblasti, například obchodní angličtina, angličtina pro strojaře, stavaře a další.

Hlavní výhoda online kurzů

Cílem online kurzů je pravidelný trénink a to minimálně 20 minut denně. Stačí si stáhnout aplikaci a procvičovat anglický jazyk při jakékoli volné chvilce. Zkrátit si tak můžete například cestu metrem nebo jednoduše vyměňte scrollování za vzdělávání. Každý z nás totiž prý scrolluje (asi hlavně na sociálních sítích) aspoň 20 minut denně. 😊  

Bonusem portálu OnlineJazyky jsou navíc povzbuzující videa od českých herců. Mě osobně nejvíce baví hlášky pana Lišky.

Aplikaci využívám i ve chvíli, kdy se chystám na dovolenou. Je tam nejen angličtina, ale i španělština, němčina, francouzština, nebo má oblíbená italština. Mám ráda když přijedu do jiného státu a umím aspoň základní slovíčka jejich řečí. Co se týká učení online jazyka, dávám portálu 10/10.

Začátek podnikání a kurzy

Kurzy, které mi pomohou se začátky podnikání mám nyní za sebou. Samozřejmě je přede mnou ještě dlouhá cesta v podobě kontinuálního rozvoje – anglický jazyk budu nadále rozvíjet pomocí aplikace Online Jazyky.

Trénink a zvyšování kvalifikace je v podnikání v podstatě nutností. Na kurzu textařiny mi byl doporučen kurz s názvem Základy sebevědomé komunikace, který mám v plánu absolvovat a následně se přihlásím na Základy propagace na Facebooku (instagramu) a těším se, až znalosti z obou výše uvedených kurzů využiji v praxi.

Věřím, že díky absolvování kurzů budu odvádět svoji práci kvalitněji a efektivněji, a nebudu se bát oslovovat nové klienty. Co vy zkusíte to taky? Nebo máte už dokonce máte nějakou jinou svou osobní zkušenost? Budu moc ráda, když se o ně se mnou podělíte do komentářů.