Jak v e-shopu přijímat Bitcoin a jiné krypto?

Jak v e-shopu přijímat Bitcoin a jiné krypto?

22. 2. 2021 0 Autor: Jakub Eliáš

Různé e-shopy mají různé způsoby plateb. Nejprve bylo obvyklé platit bankovním převodem nebo dobírkou. Později přišly platební karty, které umožnily okamžité uhrazení objednávky, což dnes z velké části nabízejí i bankovní převody.

Trend však pokračuje dále a čím dál tím více e-shopů poptává integraci plateb pomocí Bitcoinu resp. i dalších kryptoměn.

příjem plateb v eshopu bitcoinem

Proč přijímat platby v Bitcoinech?

Samozřejmostí je rychlost plateb. V tomto ohledu nebude váš e-shop nijak strádat v porovnání platbami kartou nebo bankovními převody.

Dále je to cena Bitcoinu a dalších kryptoměn, která je, jak jistě někdo namítne, vcelku volatilní. Ano, výkyvy v ceně krypto aktiv jsou markantní, ale oběma směry, a z toho může těžit i váš e-shop. Pokud se však výkyv ceny obáváte, nikdo vás nenutí si kryptoměny nechávat, po přijetí objednávky je můžete ihned směnit na vaši preferovanou FIAT měnu (CZK, aj.).

Dalším benefitem je větší množství potenciálních zákazníků. Existují totiž tací, kteří preferují platit právě v kryptoměnách a zavedením krypto platební brány se jim stanou vaše produkty dostupné.

Jak vybrat nejlepší platební bránu?

Pokud chcete přijímat platby v Bitcoinech, ale o jejich držení a zhodnocení vám nejde, bude vám stačit řešení, které vašim zákazníkům nabídne platby v Bitcoinech, ale ty se hned převedou na vaši preferovanou měnu. Takovou možnost nabízí např. řešení platební brány Confirmo. Tento princip využívá třeba GoPay nebo Alza.cz.

Chci Bitcoin přijímat, ale i obdržet

V případě, že vidíte smysl v přijímání Bitcoinu a třeba i následném držení, následující varianta je právě pro vás. Podotýkám, že nic vás neváže přijaté kryptoměny pouze držet, můžete je i směnit, stejně jako dělá GoPay platební brána automaticky bez možnosti volby vaší preference.

Zároveň nemusíte přijímat pouze Bitcoin, ale můžete svým zákazníkům nabídnou platby i v jiných kryptoměnách.

Dostupné varianty platebních bran

K dispozici je již více variant platebních bran. Obvykle se liší dostupností technologie “Lightning Network”, která umožňuje realizovat na blockchainu Bitcoinu okamžité platby s velmi nízkými poplatky. Tyto poplatky jsou placeny zákazníky, proto právě tato varianta bude jimi jistě preferovaná.

Platební bránu s Lightning Network nabízí například OpenNode.

integrace platební brány

Jestliže váš e-shop běží na Shopify, WooCommerce, Magento, PrestaShop nebo OpenCart, integrace s touto platební bránou nebude nákladná záležitost.

Příkladem platební brány s volitelným výběrem více kryptoměn může být např. CoinBase Commerce. S jejich řešením můžete přijímat i Litecoin, Ethereum, Bitcoin Cash aj.

Snadná integrace opět existuje pro e-shopy běžící na Shopify a WooCommerce.

animCE PLATBY KRYPTOMENAMI

Obě tato řešení jsme implementovali na e-shopu Kutus-kutus.cz, který běží právě na WooCommerce.

Zákazníci tam najdou jak platby pomocí Lightning Network v Bitcoinech, tak i výběr dalších kryptoměn nabízených platební bránou CoinBase Commerce.

Platební brána bez prostředníka

Žádný prostředník, žádné poplatky. Zásadní výhoda platební brány bez prostředníka je v tom, že platby neprochází přes řešení poskytovatele platební brány a tím pádem nejste nuceni platit jakékoliv poplatky.

Využívá se k tomu tzv. BTCPAY Server a jeho integrace může být o něco náročnější než výše zmínění varianty.

Instalace platební brány odborníky

Jestliže zvažujete kterékoliv řešení platební brány, ale nejste zdatní v IT, můžete oslovit odborníky. S instalací přímo pro potřeby vašeho e-shopu vám pomůže společnost P2P Solutions, která se mimo jiné zabývá i:

  • tvorbou webů
  • implementací e-shopů
  • tvorbou multimediálního obsahu
  • online marketingem
  • a vývojem na míru

Kde zaplatit kryptoměnami

Ať už se chystáte zaplatit Bitcoinem nebo jinými kryptoměnami na internetu nebo v kamenném obchodu, bude se vám hodit mapa míst, kde je to možné:

  • CoinMap – mapa míst pro platby kryptem ve světě
  • Kryptomapa (CZ & SK) – mapa míst pro platby kryptoměnami v ČR a na Slovensku


slider-logo-fiverr-osobni-zkusenosti

Najměte si odborníka LEVNĚ a ONLINE

Odborníci na Fiverr vám pomohou s realizací vašeho projektu!


Prevod_penez_Transferwise_Osobni_Zkusenosti

Výhodnější převod peněz ze zahraničí

Posílejte si výplatu ze zahraničí, plaťte faktury atp. bez zbytečných poplatků