Recenze a zkušenosti se sázením u Tipsport

Recenze a zkušenosti se sázením u Tipsport

23. 9. 2018 14 Autor: Jakub Eliáš

Tentokrát úplně z jiného soudku. Rozhodně se nejedná o investování, ale o hazard. Mimo vidinu vysokých výher jde při sázkách i o formu zábavy, vzrušení ze hry a napětí. Jsou však lidé – sázkaři, pro které je tato aktivita mnohem více než jen občasný koníček. Troufám si tvrdit, že není pravidlem, že každý sázkař = zadluženec, závislák a alkoholik. 🙂 Některým se dlouhodobě daří a dovedou si touto formou opatřit pěkný přivýdělek ne-li pravidelný příjem, a to je důvodem, proč chci zde svět sázení zlehka představit.

Pro mě bylo impulsem Mistrovství světa ve fotbale, což je jedna z mála událostí, kdy se zajímám právě o fotbal. Osobně jsem nikdy před tím nesledoval ani Českou ligu, ani Ligu mistrů natož Evropskou ligu. Tipsport v tu dobu rozdával zajímavý bonus nově registrovaným sázkařům. Abych si zápasy Mistrovství světa zpestřil o to zmíněné nadšení a napětí při sledování zápasů, tak jsem si založil účet a bonus využil. Po založení účtu, ověření identity a nabití minimální částky (100 Kč) jsem od Tipsportu dostal 1000 Netů. To jsou body, které lze libovolně prosázet a tím proměnit na skutečné peníze a následně i vybrat.

Jelikož jsem se k vyzkoušení sázení dostal až ke konci šampionátu ve fotbale, tak jsem chtěl nabité Nety prosázet i po něm. Vcelku jednoduše (po několika úspěšných sázenkách tzv. tiketech) se mi podařilo proměnit všech 1000 Netů na české koruny. Mohl jsem tedy vybírat, ale řekl jsem si, že buď tuto darovanou částku prosázím nebo ji znásobím.

Doporučení pro nováčky

Jakožto laikovi, nemající přehled o formě různých sportovců by se mi dost možná nepodařil ani první krok. Tipsport však v podstatě provozuje sociální síť sázkařů a umožňuje jim sdílet s ostatními nadšenci jednotlivé tikety, ale také analýzy jednotlivých zápasů/tipů. Zároveň lze vidět sázkařovi statistiky a podle nich se i rozhodnout, zda mu důvěřovat. Navíc je možné vybraného uživatele sledovat a tím Vám neunikne žádná jeho zveřejněná analýza, nový tiket nebo jejich vyhodnocení.

Moje vlastní zkušenost

Touto formou se mi podařilo zkopírovat sázenky úspěšných kolegů a příjemně tak profitovat. V období přibližně jednoho měsíce balancoval stav mého sázkařského konta mezi 200 a 1500 Kč, nejčastěji mezi 500 a 1000 Kč. Potom přišel zásadní zlom, a to skvělý výsledek na jedné z mých sázenek za 110 Kč, kdy zbývaly 2 poslední zápasy, abych dostal vyplaceno přes 7 000 Kč.

Jelikož šlo o kombinovaný tiket tzv. KOMBI, tak jsem měl jistotu, že se mi vrátí dokonce o něco více než byl můj vklad i v případě, že žádný z posledních dvou zápasů nedopadne. O výhře Bayern München nad Hoffenheim jsem byl přesvědčen, ale nebyl jsem vůbec jistý, zda Borussia Dortmund porazí RB Leipzig. Proto jsem využil možnosti předčasného vyplacení a získal tak okamžitě vykalkulovanou částku za stávající správné tipy, což bylo 4 540,65 Kč.

V případě, že by Dortmund prohrál nebo remízoval, tak by moje výhra činila kolem 1 000 Kč, takže také skvělý výsledek, ale dostal bych se tím znovu na můj startovní bod. Takto jsem měl jistotu a peníze “v kapse”. Mimochodem, Dortmund ten zápas nakonec s přehledem (několika gólovým náskokem) vyhrál, ale mě to nevadí 🙂

sázení | zkušenosti

Pomocí statistiky a analytických nástrojů

Ať už sází nováček nebo profesionál, základem jsou informace o předchozích zápasech. Roli samozřejmě hrají i aktuální fakta jako základní sestava pro následující zápas, aj.

Z hlediska historických dat však existují nástroje, které nám mohou pomoct predikovat nadcházející utkání. Zohledňuji v něm data, která jsem byl jinak nucen vyhledávat manuálně, což mnohdy zabere dlouhé hodiny.

Data, které statistické nástroje vyhodnocují, jsou zejména vzájemné zápasy daných klubů za aktuální a předchozí sezónu a výsledky předchozích utkání resp. aktuální forma, až do jejich posledního vzájemného utkání popř. od začátku sezóny. Z těchto statistických dat určují pravděpodobnosti výsledků následujícího zápasu.

analyticko statistický nástroj pro predikci sportovních utkání | osobnizkusenosti.cz

Některé zároveň vyhodnocují i úspěšnosti těchto predikcí a tím máte možnost se vyhnout utkáním, kde figurují i jiné parametry, které nástroj není schopen vyhodnotit resp. poučit se z chyb.

V praxi to vypadá tak, že jestliže mi nástroj doporučil vsadit například na neprohru Plzně proti Slovanu Liberec s 85% úspěšností, ale Liberec přesto zvítězil, tak se pro další utkání vyhnu zápasům s pravděpodobností úspěchu 85% nebo nižší, popř. si dám pozor konkrétně u těchto týmů, kde mohou figurovat nějaké nezohledněné podmínky (jako chybějící hráči, nové posily atp.)

Nikdo vám vždy nedá 100% tip na výsledek následujícího utkání, nicméně sázíte-li rádi, možná časem zatoužíte po aplikaci, která vám při tom ušetří trochu toho času, upozorní na zajímavou příležitost a nebo i sama doporučí.

Jak lze sázet?

Kurzy sázek na jedné sázence se mezi s sebou násobí, což znamená, že čím více tipů, tím větší potenciální výhra. Na druhou stranu roste i riziko, že některý nevyjde tak, jak jsme předpokládali. Řídit toto riziko nám mohou pomoci odlišné varianty sázenek. K dispozici jsou 3 typy.

Kombinovaný – KOMBI

Tento typ jsem využil ve svém úspěšném tiketu výše a je vhodný, když nechceme jít tzv. Vabank – buď vše a nebo nic. Můžeme totiž sázenku rozdělit na libovolný počet skupin dle našeho uvážení (2 a více) a zvolit souhrně, kolik chceme vsadit. U kombinovaného tiketu existuje více variant vkladů. Příkladem, pokud mám 4 skupiny zápasů, mohu vsadit na to, že vyjdou všechny, pouze 3, pouze 2 a nebo pouze 1 skupina z celé sázenky. Tipsport potom uvádí výslednou částku např. při jedné chybě, dvou atp. Když už si zvolím možnost KOMBI, tak s nějakou tou chybou počítám a tak i soustředím vklad. Obvykle tak, aby výhra byla větší než můj vklad.

kombi tiket tipsport

AKU – Akumulovaná sázka

Nejjednoduší forma sázky je typu AKU. Volím pouze jeden vklad a musí vyjít vše. V opačném případě o celou částku přicházím. Proto je třeba být ostražitý a neriskovat příliš byť s jediným tipem.

EXT – Extra sázka

Tento typ se neliší příliš od AKU, ale má zahrnuje jednu podstatnou výhodu. Ta spočívá v tom, že v případě sázenky o 10 a více tipech je ten s nejnižším kurzem označen jako “extra tip” a v případě, že bude vyhodnocen jako proherní, tak se z celkové sázenky jednoduše vyřadí a Vy tím neztratíte celkovou sázku. Často je tento tip největší jistotou, ale už se mi stalo, že nevyšel a byl jsem rád, že jsem si dal pozor na využití tohoto typu sázky.

Způsoby sázení

Zkušenost mám pouze se sázkou online pomocí mobilní aplikace a webu, ale je možné si jít vsadit přímo na pobočku. Dále se rozlišuje, zda jde o sázku předem nebo o tzv. LIVE sázku, kterou je možné využít v případě, že sportovní utkání již probíhá.

Strategie sázení

Osobně rozlišuji tři základní strategie, ale využívám pouze dvě z nich.

První, ta, kterou vídám spíše u sázkařů, které sleduji spočívá v tom, že objeví sportovní událost, které dávají určitou míru důvěry (tu určují i pří analýze) a na tento jeden zápas vsadí větší či menší částku. Často se jedná o větší sázku, protože kurz je poměrně nízký. Na druhou stranu jde obvykle o utkání, které s sebou nese větší pravděpodobnost pozitivního výsledku. Alespoň dle analýzy statistik z minulosti a aktuální formy. U zaběhlých sázkařů jde potom o sázku na zápas s kurzem např. 1,3 za 10 000 Kč a jejich zisk je potom 3 000 Kč.

tipsport analyza | osobnizkusenosti.cz

Druhá, mnou nevyužívaná varianta, jsou rizikovější sázky s vyšším kurzem na zápas. Je tu velmi pěkný kurz a vsazená částka tak může být nižší, ale pravděpodobnost úspěchu je daleko nižší než u předchozí varianty. Může se jednat o tip na to, který hráč vstřelí gól, získá bod za gól nebo asistenci v utkání nebo něco mnohem více rizikovějšího. Například sázka na vítěze turnaje či závodu, který není zdaleka favoritem.

Třetí variantou jsou kombinace sázek. Ty mám nejradši. Jednoduše se snažím o posbírání těch statisticky pravděpodobných výsledků, o jejich kombinaci na jedné sázence, a tím znásobení výsledného kurzu. Potenciální výhra sahá do jednotek, desítek i stovek tisíců korun i při vkladu v desítkách či stovkách. Není nutné riskovat mnoho jako u varianty 1, aby byla výhra zajímavá a stále mám z mého pohledu vyšší pravděpodobnost úspěchu než u varianty 2. Ne nutně je každá moje sázka kombinací desítek zápasů, někdy stačí jednotky a výsledek je velmi pěkný. Neboli nemusí pršet, stačí, když kape 🙂

Money Management a diverzifikace rizika

Stejně jako u obchodování a jiných oblastí, kde figuruje určitá míra rizika, je nutné i při sázkaření dodržovat tzv. Money management neboli pravidla pro nakládání s dostupným finančním kapitálem a rozdělení rizika.

Money Management

Při řízení finančních zdrojů jde o to, abychom si nastavili pravidla, jak s nimi budeme nakládat a ty dodržovali. Příkladem, já jsem začínal se 1 100 Kč. Byla by hloupost a zbytečný risk vložit vše na jednu sázku, mohl bych tak rychle skončit. Riskantní sázky s vysokým výsledným kurzem jsem uskutečňoval od 5-10 Kč. Do důvěryhodnějších příležitostí jsem vkládal od 20 do 70 Kč. Samostatné zápasy popř. ty s velkou pravděpodoností úspěchu jsem riskoval za hodnoty okolo 100 Kč.

Mým cílem bylo nedostat se na nulu, naopak kapitál pozvolna násobit. To se mi povedlo a při kapitálu okolo 7 000 Kč volím vklady podobně s lehkým navýšením, kdy některé sázky i za 200 popř. 250 Kč.

Diverzifikace rizika

Další základní myšlenka v oblastech, kde panuje určitá míra rizika je jeho diverzifikace, což znamená “rozdělení”. V praxi to znamená, že nevsázím stejný tip na více tiketů. Tím by mi mohl jeden zápas nepokazit všechny.

Řídím se pravidlem: “Pokud na to máš vsazeno, už na to nevsázej a pokud to přesto chceš, zvol v zápasu jinou příležitost např. Neprohru ve fotbalovém utkání namísto výhry daného týmu.”

Portfolio sázek

Tipsport nabízí široké portfolio sázkových příležitostí. Vyberete si z několika úrovní fotbalových soutěží po celém světě. Dále jsou k dispozici více či méně tradiční sporty jako jsou Tenis, Volejbal, Dostihy, Motosporty, Box ale i třeba šachy nebo šipky. Mimo to jsou v nabídce i tzv. Společenské sázky na nejrůznější politické nebo zábavní události.

Škála výběru je tedy velmi široká, ale také “hluboká”. Zejména u fotbalových zápasů si lze vsadit na nejrůznější sledované statistiky jako žluté karty, držení míče nebo třeba penalty.

Většina mých sázek jde na fotbal (Liga mistrů, Evropská liga a nejvyšší ligy evropských států, jejichž týmy si drží určitý standard). Zde sázím nejčastěji na výhry neprohry kvalitních celků. Druhou oblíbenou oblastí je potom Tenis resp. výhry a počty uhraných setů.

Jak se mi vede?

Dnes (23/09/208) jsou to přibližně 2 měsíce od prvních sázek, které obvykle realizuji na základě inspirace a kopírování sázenek ostatních úspěšných sázkařů. Řekl bych, že už mám slušně vypozorováno, komu v čem důvěřovat více a v čem méně a podle toho kombinuji svoje tikety. Často si čtu célé analýzy tipů nebo alespoň poslední odstavec. Snažím se pochopit, jak moc tomu vyhodnocení věří samotný sázkař.

Když jsem se tedy dostal na hranici okolo 4 500 Kč, jak uvádím na začátku článku, tak jsem balancoval mezi 3 000 Kč a cca 6 000 Kč. K tomu se mi povedli další pěkné výsledky a nyní je výsledkem mého dvou měsíčního snažení dosažení maxima přibližně 8 000 Kč. A to z původních 1 100 Kč (vkladu 100 Kč), což je téměř 8x tolik.

tipsport ticket

Jak začít a využít Bonusy

Jestliže Vás recenze a moje zkušenost zaujala a uvažujete se poprvé registrovat, neostýchejte se mi napsat. Rád Vám pomohu, jak na to. Tipsport nabízí možnost bonusu navýšení PRVNÍHO vkladu až do výše 50 000 Kč + speciální bonus 1 000 Kč v případě, že Vás doporučím, jako svého kamaráda (tzn. budu potřebovat znát Vaše celé jméno a emailovou adresu, které použijete při registraci).

Mimo to Tipsport provozuje i další soutěže a akce, ve kterých je možné získat NETY na další sázení.