Twisto recenze: Zkušenosti s inovativními způsoby placení

29. 10. 2018 9 Od Jakub

Asi každý již zahlédl nějakou tu reklamu společnosti Twisto, která zaujme svým důvtipem. Co se skrývá za jejím více či méně zajímavým zpracováním a stojí to za pozornost? Moji pozornost si rozhodně získali, a proto jsem si založil jejich bezplatný účet a nyní si představíme mojí zkušenost. Podíváme se na to, co řešení přináší nového, jaké jsou možnosti, podmínky a některé aspekty porovnáme s konkurenčními produkty.

Mottem společnosti Twisto je „Nové zákony placení“ a na úvod bych uvedl, že to je i nejvíce vystihuje. Hledají a nabízí inovativní možnosti plateb, které moderním lidem ulehčují od starostí a šetří čas.

twisto nove zakony placeni

Jedna z prvních parametrů, které mě zaujaly, byl celkový limit transakcí do 10 000 Kč za měsíc. Ten však postupně roste (hned v několika prvních měsících), jakmile se ukáže, jak zákazník platí své závazky (vyúčtování) vůči společnosti Twisto.

Tolik k obecnému nastavení a teď již se podíváme na portfolio služeb společnosti Twisto.

Služby společnosti Twisto

Připravil jsem shrnutí aktuálních služeb a jejich představení a tak si každý může udělat obrázek, co by mu služba přinesla, jak mu ušetří drahocenný čas, peníze a nebo nějakou tu vrásku na čele.

Jednoduché rychlé platby Snap

První službou jsou takzvané „Snap“. Snap slouží k zjednodušení plateb tím, že prostě vyfotíte to, co je potřeba zaplatit a pošlete Twistu a oni už se postarají o zbytek. V rámci měsíčního vyúčtování pak uhradíte všechny Vaše platby nákupy, které pro Vás Twisto během měsíce vyřídilo.

Platba nahráním dokumentu

Osobně jsem službu vyzkoušel během víkendu. Fakturu od obchodníka jsem se rozhodl proplatit prostřednictvím Twisto. Vše šlo jako po másle. Fakturu jsem nepotřeboval vytištěnou. Stačilo se přihlásit do Twisto, vybrat sekci „Snap“ a fakturu nahrát. Já jsem na to šel přes mobilní aplikaci Twisto, abych ji otestoval. Nahrávání funguje velmi pěkně. Dokument je aplikací sám rozpoznán a zachycen, takže jsem nemusel řešit rozmazanou fotku nebo zda je faktura vyfocena celá. Vše opravdu vyřízeno během několika vteřin.

Platba e-mailem

Dokonce není třeba přihlášení do systému Twista, doklad k zaplacení je možné rovnou přeposlat na plati@twisto.cz. Ač se mi text na faktuře zdál nečitelný, tak jsem si přes webovou aplikaci Twisto zkontrolovat, že se dá obrázek zvětšit a vše se dá skvěle přečíst.

Zkušenosti se zaplacením službou Snap

Na druhou stranu byl víkend a faktura, kterou bych mohl zaplatit sám kartou čekala na vyřízení v systému Twisto. To může být nepříjemné pokud na objednávku spěcháte a obchodník funguje i přes víkend, což byl právě můj případ. Pozor, pokud žádost zrušíte, nejde ji znovu aktivovat, budete muset podat žádost novou. Pro dokončení mé zkušenosti s Twisto jsem se však rozhodl počkat. V pondělí, krátce po poledni mi přišel email, že žádost o zaplacení byla schválena, a že k platbě dojde 2.11. (dne 29.10., splatnost faktury 6.11.). Zároveň bylo v e-mailu uvedeno, že v urgentních případech mohu zažádat o dřívější úhradu. To jsem udělal a v následujících hodinách jsem měl i od obchodníka potvrzené zaplacení.

Platby jedním kliknutím

Stovky partnerských e-shopů mají integrovanou platební metodu Twisto, která Vám umožní nakoupit tzv. jedním kliknutím. Opět se vytrácí nutnost vyplňovat platební kartu nebo provádět bankovní převod. Vše můžete zaplatit až součástí jedné měsíční platby přímo Twistu. Stačí zvolit Twisto platební metodu v košíku vybraného e-shopu. Příjemnou změnou může být i jednoduchost při vrácení peněz v případě, že Vám zboží nesedne. K vrácení peněz dochází vůči Twistu, takže se zkrátka starat nemusíte. Na vrácení máte 14 dní a za celou službu se neplatí nic navíc.

Slevy a speciální nabídky

Ve spolupráci s Plnou peněženkou je využití slev ještě jednodušší. Plná peněženka je systém sloužící k vrácení procentuální částky z Vašich nákupů tzv. cashback. Integrací s Twistem se objevují dvě zajímavé varianty.

Jednak můžete platit na vybraných e-shopech Twisto kartou a o nic dál se starat nemusíte – slevy se aplikují automaticky.

twisto-eshopy-osobnizkusenosti.cz

Druhou variantou je výběr e-shopu v kategorii Výhody. Zde jsou uvedeny podmínky pro získání slevy. Následně zvolíte „Využít slevu“ a tím budete přesměrováni na vybraný e-shop. Pokud následně nakoupíte, tak se cashback promítne na Vašem Twisto účtu a ten můžete využít třeba k dalším nákupům.

Partnerské e-shopy, které zaujaly mě osobně jsou např.:

 • AliExpress (až 10%)
 • Booking (až 4%)
 • BENU (až 9,2%)
 • Agoda (až 3,2%)
 • Česká pojišťovna (až 5,3%)
 • ZOOT (30% – do 31.10.2019)
 • a mnoho dalších

Platební karta Twisto a náramek

Poměrně zajímavými produkty jsou platební karta a náramek. Velmi se mi líbí myšlenka nošení náramku, který mám vždy doslova po ruce, takže mohu platit bez toho, abych měl v kapse peněženku. To může být velmi praktické na koupališti (náramek je vodě-odolný), při sportu a nebo pokud si zkrátka zapomenu peněženku. Tento malý zázrak techniky není potřeba nabíjet, funguje v podstatě stejně jako Vaše bezkontaktní karta.

Ve spolupráci s MasterCard Priceless Specials je další skvělou myšlenkou integrace „cashbacku“ resp. slev, což znamená, že není třeba přemýšlet nad tím, zda je daný e-shop mezi  výše uvedenými partnerskými, ale zkrátka jen zaplatit platební kartou Twisto. Tím se sleva automaticky aplikuje.

Výhodnější kurz pro platby v zahraničí

Kurzovní lístek Twisto obsahuje vždy dvě sazby. Jednu výhodnější pro uživatele s účtem PREMIUM a druhou méně výhodnější pro ostatní.

Srovnám-li nabízené kurzy Twista, běžné banky a TransferWise popř. Revolut, vychází mi Prémiový kurz od Twista na výbornou. Naopak standardní kurz pro prodej Eura za České koruny mi k 22.10.2018 vychází o něco hůř než u AirBank. Na druhou stranu AirBank je jedna z těch bank, které mají u nás poměrně pěkný kurz, takže kdybych měl brát v potaz průměrný kurz českých bank, tak by z toho vyšlo Twisto pozitivně.

twisto srovnani kurzu

Cestovní pojištění

Cestovní pojištění od UNIQA je součástí tarifu PREMIUM a vztahuje se na opakované cesty do 30 dní pobytu. Zahrnuje i zimní sporty, ale vylučuje rizikové. Dále se vztahuje i na manželku a děti pojištěného do 18 let jejich věku. Podrobnější podmínky a limity jsou v následujícím odkazu.

Tarify služeb Twisto

Všechno má své podmínky a výše uvedené služby jsou podmíněny zvoleným tarifem. Twisto nabízí 3 tarify přičemž první z nich, ONLINE, je bezplatný. Druhý, STANDARD, je střední cenovou cestou (49 Kč/měsíc) a pak je PREMIUM za 99 Kč/měsíc.

U placených tarifů je nutné podotknout, že jsou na první tři měsíce zdarma. Žádné smluvní závazky nejsou vyžadovány, takže se není třeba obávat háčku v podobě smlouvy na rok apod.

Bezplatný tarif ONLINE

Základní tarif obsahuje z výše uvedených:

 • online platby jedním kliknutím
 • službu Snap zpoplatněnou sazbou 10 Kč za transakci
 • vyplácení „chashbacku“ u online nákupů

Tarif STANDARD

Střední cesta má v ceně navíc:

 • poskytnutí platební karty a náramku
 • Snap transakce pouze za 5 Kč
 • uplatnění „cashbacku“ v rámci programu MasterCard Priceless Specials

Tarif PREMIUM

Nejdražší tarif navíc obsahuje:

 • Snap transakce úplně zdarma
 • Cestovní pojištění pro celou rodinu
 • Výhodnější kurzovní lístek pro zahraniční transakce
 • Delší dobu splatnosti pro vyúčtování vůči Twistu
twisto-tarify-osobnizkusenosti.cz

Jak si založit Twisto účet

Klasickou podmínkou založení každého účtu je registrace, která je velmi jednoduchá a lze ji vyřídit během několika minut přes internet. Budete k tomu potřebovat identifikační průkaz a chytrý telefon nebo jiné zařízení  s fotoaparátem.

Založení Twisto účtu s bonusem 300 Kč

Pro registraci a získání bonusu použijte následující odkaz nebo využijte PROMO kódOSOBNIZKUSENOSTI„. Získaných 300 Kč ZDARMA pak můžete využít třeba pro platby faktur, složenek apod.

Vyplňte svoji emailovou adresu a zvolte heslo. Dále si pročtěte obchodní podmínky a pravidla pro zpracování osobních údajů, které bude potřeba odsouhlasit.

V následujícím kroku zadáte své osobní údaje a kontakt. Poté probíhá ověření identity, kde můžete nahrát fotografie Vašeho identifikačního průkazu z počítače nebo si necháte zaslat odkaz formou SMS na mobilní telefon a průkaz hned vyfotíte a přiložíte k žádosti. Jakmile budete mít ofocené obě strany průkazu, bude potřeba si udělat s průkazem „selfie“ (fotku Vašeho obličeje spolu s průkazem).

Potom už následuje pouze závěrečné shrnutí a žádost po zkontrolování údajů odešlete. Schválení žádosti mi netrvalo ani jeden celý pracovní den.

Zhodnocení a doporučení pro služby Twisto

Ano, služby přináší jisté inovace, vylepšení a zjednodušení. V tomto případě je to na úkor ceny, za kterou platí zákazník.

Co se týče Snap – plateb emailem, tak bych řešení doporučil převážně lidem, kteří nakupují velmi často a chtějí jisté zjednodušení ve smyslu způsobu placení. Zároveň se tato možnost může zamlouvat podnikatelům nebo jiným zákazníkům, kteří musí často platit složenky a faktury. Zde se bude zcela jistě jednat o podstatnou časovou úsporu. Pouze pozor na objednávky s nutností okamžitého provedení platby.

Pokud se stanete Premium zákazníkem, tak rozhodně doporučuji zahraniční platby pro jejich skvělý směnný kurz. Srovnání toho, o kolik se nevhodný výběr platební karty může prodražit, naleznete v tomto článku.

Cestovní pojištění je řešení, které se bude hodit každému cestovateli s výjezdy do zahraničí několikrát ročně.

Slevy resp. cashback z vašich nákupů s využitím Twisto karty je revoluční řešení, které se mi opravdu líbí. Slevy jdou dnes každodenním lákadlem každého z nás a jejich automatická aplikace tím, že jen prostě zaplatíte je fantastické řešení.

No a uzavřu to chválou na platební náramek. Bezkontaktní platby si získaly obrovské množství spokojených uživatelů a s tímto nástrojem se dostáváme ještě na vyšší úroveň moderní doby.


1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Hodnocení: 78,00%, hodnotilo 10 uživatelů)
Loading...
Facebook
Facebook
RSS
LinkedIn