Zkušenosti: Investování do ETF a akcií

Zkušenosti: Investování do ETF a akcií

7. 11. 2020 0 Autor: Jakub

Rozhodl jsem se rozšířit své investiční portfólio o ETF a akcie. Hodlal jsem tím škálovat své úspory mezi více investičních aktiv a zajistit pokrytí případné ztráty jednoho z nich resp. potenciální ztrátě se tak úplně vyhnout. Vedle nemovitosti, P2P půjček a kryptoměn tedy začínám i cennými papíry.

Pravda, že akciový trh patří k těm riskantnějším oblastem investování a právě z toho důvodu jsem dlouhou dobu přešlapoval než jsem objevil Motley Fool a se pustil do prvního smysluplnějšího nakupování.

Zkušenosti s Motley Fool

První zkušenost s ETF

Na jaře roku 2020 jsem si zřídil účet na platformě DEGIRO a koupil malý podíl ve svém prvním ETF.

Vybral jsem si “iShares European Property Yield UCITS ETF”. Nešlo však o žádnou výraznou investici. Využil jsem situace propadu trhu z důvodu paniky nástupu COVID-19. V tu chvíli udělal s koupí chybu asi málokdo.

ETF mi obecně přijdou velmi zajímavé a rád bych jich do svého portfolia zařadil více. Bohužel nejsem ekonom a celá tato oblast je pro mě nová a tím i riskantní stejně jako akcie. Proto jsem pokračoval ve studiu dalších informací a s nákupy dalšího ETF a případných akcií dále přešlapoval na místě.

Více ETF jsem po půl roce stále nedokoupil. Přes můj pozitivní pohled na ně a jejich koupi převýšil zájem právě o akcie, na které jsem se zaměřil.

Investovat s Portu

Další možností je svěřit své finance odborníkům z Portu.

Sestaví vám portfolio na míru a vy už se o nic starat nemusíte.

Chci vědět víc

S registračním kódem “eliasj6974” získáte 3 měsíce bez poplatků

Investování do akcií s doporučeními od Motley Fool

Dozvěděl jsem se o společnosti resp. webu “The Motley Fool“, která se specializuje na analýzy amerických akcií a investiční doporučení. Vím, podobných existuje mnoho. Skoro každý týden blokuji hovor z neznámého telefonního čísla některé z nich. U Fool.com mě přesvědčili 2 fakta.

  • Jednak pozitivní střednědobé výsledky mého kamaráda a tedy i jeho velmi dobrá zkušenost.
  • Dále pak transparentnost jednotlivých investičních doporučení a dostupnost jejich výsledků za řadu let zpětně.

Co tím myslím? Každé doporučení je na webu The Motley Fool zaznamenáno v daném momentu společně s výnosem takové investice k dnešnímu dni, ale i porovnáním s indexem S&P 500. K dispozici je veřejně i celkové zhodnocení za řadu let resp. i v jejich průběh. Člověk si tak na první pohled udělá obrázek o úspěšnosti, ale i stabilitě výsledků takové služby.

Z nabízených služeb jsem si dle doporučení kamaráda vybral a zaplatil členství ve “Stock Advisor“.

Učím se tak za pochodu, a to mi vyhovuje. Čtu si analýzy a doporučení poskytované od Motley Fool a některé investice dle nich realizuji. Nabívám tak skutečné zkušenosti a přitom jsem od počátku úspěšný.

revolut akcie zkusenosti

Akcie lze obchodovat v aplikaci Revolut

Přečti si, jaké investiční možnosti a funkce aplikace nabízí.

Peníze a krize

Takto tedy začínám s akciemi navzdory dnešní nejisté korona-virové době.

Spolu s obavami z možné nadcházející ekonomické krize resp. recese a dopadu právě na akcie se znepokojuji i myšlenkami dopadu množství vytištěných peněz centrálními bankami. Jejich jednání možná stabilizuje současnou ekonomickou situaci, ale také prohlubuje nadcházející pohromu světového finančního systému.

Čím více se toho dovídám o makroekonomii a penězích, tím méně věřím v dlouhou “životnost” peněz, které známe dnes (tzv. FIAT peněz) a dále rozšiřuji svoje portfólio i v podobě kryptoměn.

Do akcií, ETF i kryptoměn lze investovat např. u burzy eToro.

osobnizkusenosti | coinbase

Kryptoměnová směnárna CoinBase nabízí novým uživatelům bonus 10 USD

Se směnárnou mám velmi pozitivní osobní zkušenosti. Přečti si recenzi o CoinBase zde.

zkusenosti s coinbase