ViaInvest: Investiční portfolio v nové mobilní aplikaci

ViaInvest: Investiční portfolio v nové mobilní aplikaci

18. 4. 2019 0 Autor: Jakub

Investiční platforma ViaInvest přichází s novinkou. Tou je mobilní aplikace pro telefony se systémem Android a iOS. Můžete tak svoje portfolio investic do P2P půjček spravovat pohodlně ze svého mobilního telefonu.

U ViaInvest novinka, jinde běžná praxe – podívejte se na srovnání ostatních P2P investičních platforem.

Recenze na P2P investiční systém ViaInvest:

Moje osobní zkušenosti s ViaInvest po roce investování:

Funkce mobilní aplikace ViaInvest

V článku se stručně podíváme na to, jaké funkce mobilní aplikace nabízí v porovnání s klasickým webovým rozhraním.

Přehled investičního portfolia

Stejně jako v klasickém uživatelském rozhraní, tak i zde je nejprve k dispozici přehled portfolia. To znamená hodnoty jako:

  • Zainvestované finanční prostředky
  • Finanční prostředky dostupné k investicím
  • Zaplacené splátky (výnos)
  • Atd.
viainvest portfolio prehled zkusenosti

Mimo to zde lze zahájit i chat s online podporou pro řešení Vašich případných dotazů a potíží.

Součástí úvodní obrazovky je pak i přehled finančních pohybů na Vašem účtu. Jak jsme zvyklí z klasického rozhraní, i tady lze transakce filtrovat v čase i dle jejich typu. Výpis je pak možné jednoduše exportovat do souboru a např. stáhnout do zařízení.

Prehled transakci vypis zkusenosti

Investování s aplikací ViaInvest

K investování jsou dostupné opět obě varianty. Jak manuální výběr půjček s možností náhledu na podrobnější informace, tak i správa automatického investování. Jednotlivé půjčky lze filtrovat dle zvolených kritérií, takže ani zde nechybí žádná z funkcí, na které jsou stálí investoři zvyklí.

Investovani s mobilni aplikaci viainvest

Portfolio vlastních investic

Svoje investice resp. jejich seznam spolu s možností náhledu na jejich detaily lze zobrazit další položkou menu mobilní aplikace nazvanou Portfolio. Vaše vlastní investice resp. půjčky lze opět filtrovat dle zvolených kritérií. I jejich podrobný náhled obsahuje všechny možnosti, na které jsme zvyklí.

Zkusenosti viainvest portfolio pujcek

Výběry a vklady peněz

Poslední položka mebu obsahuje neméně důležité funkce, a to výběr Vašich financní z ViaInvest na přednastavený účet, ale také nabití účtu. Jsou zde uvedeny platební údaje pro uskutečnění Vaší platby.

Pokud budete provádět směnu peněz např. z Českých korun na Eura, tak doporučuji použít TransferWise, CurrencyFair a nebo Revolut.

Závěrem recenze na mobilní aplikaci ViaInvest

Mile mě překvapilo, že aplikace má tolik funkcí, že se nejedná jen o velmi osekanou verzi webové aplikace. Lze tam provádět vlastně vše a mnohem pohodlněji, zejména za předpokladu, že investujete resp. spravujete portfolio obvykle na mobilním telefonu.

Z hlediska bezpečnosti je vše podchyceno tím, že peníze lze vybrat pouze na přednastavený účet a spíše pro pohodlí lze pak používat přístup pomocí otisku prstu.

Mohlo by Vás také zajímat:

https://www.osobnizkusenosti.cz/mintos-vynosne-investice-i-bez-rizika/
https://www.osobnizkusenosti.cz/mintos-kolik-mi-vydelaly-moje-investice/