Proč si vybrat životní pojištění od Mutumutu

Proč si vybrat životní pojištění od Mutumutu

26. 4. 2021 0 Autor: Nikola

Životní pojištění je jedním z často opomíjených typů pojištění napříč věkovými skupinami. Podle posledních průzkumů ho nemá sjednáno více než polovina obyvatelstva, přičemž mezi nejčastější argumenty se řadí jeho vysoká cena či nedůvěra k pojišťovnám. Ve skutečnosti však může pomoci nejen vám, ale i vašim blízkým během těžkých životních situací, jako je:

 • onemocnění vážnou nemocí,
 • dlouhodobá hospitalizace
 • nebo ztráta zaměstnání

Obecně je životní pojištění doporučováno lidem, na kterých je závislých více osob. V případě pracovní neschopnosti či úmrtí je můžete ochránit před finančními problémy a pomoct jim překlenout náročné období. Na druhou stranu je tento typ pojištění vhodný i pro jednotlivce, kteří vlastní například hypotéku nebo si chtějí být jisti, že o ně bude při případné invaliditě postaráno.

Životní pojištění Mutumutu

Na trhu se můžete setkat se širokou nabídkou životních pojištění, které jsou často zbytečně předražené. Cenu pojistného zvyšují často i nevýhodné investiční programy a další doplňkové služby. Pokud jste ale fanoušky praktických a jednoduchých řešení, můžete využít služeb mladé české společnosti Mutumutu, která nabízí svým klientům férové a zároveň kvalitní životní pojištění.

Co je to Mutumutu?

Mutumutu je poměrně mladou českou společností, která si v roce 2018 vzala za cíl nabídnout klientům jednoduché a přehledné životní pojištění. U jejího vzniku stálo od samého počátku pražské studio Creative Dock, které dalo život již takovým projektům jako Zonky či Kup Najisto.

Proto, aby mohla Mutumutu nabízet své služby spojila síly s Komerční pojišťovnou, která garantuje klientům při případném úpadku spravedlivé vyrovnání. Hlavním motem společnosti je především otevřenost, díky které ve smlouvě nenajdete žádné poznámky pod čarou ani nesrozumitelné podmínky.

Jak funguje životní pojištění Mutumutu?

Mutumutu na rozdíl od své konkurence nenutí klienty do investičního pojištění, které ve většině případů zbytečně navyšuje cenu pojistného. Při nízkých nárocích na pojistné plnění se minimální cena pojistného pohybuje od 200 Kč, čímž je v porovnání s velkými hráči na trhu nejlevnější. Pokud ale budete chtít dosáhnout například na nejvyšší možnou pojistnou částku pro případ smrti, která je nastavena na 5 milionů korun, budete si muset výrazně připlatit.

Jak funguje životní pojištění Mutumutu?

Pojištění pracovní neschopnosti

U Mutumutu se můžete pojistit na pracovní neschopnost s výplatou od 30. nebo 60. dne, díky čemuž můžete získat měsíčně v průměru 15 000 Kč. Na rozdíl od jiných pojišťoven, ale nenabízí možnost dřívějšího či zpětného plnění, za které si obvykle pořádně připlatíte.

Mutumutu je vhodné především pro uživatele, kteří hledají levné a funkční pojištění, a to i v případě pracovní neschopnosti. Málokdo totiž potřebuje tento typ pojištění kvůli chřipce či nachlazení, které trvá přibližně dva týdny. Mnohem důležitější je mít finanční rezervu během dlouhodobé hospitalizace či komplikovaných a vážných úrazů, které mohou být léčeny i několik měsíců.

Pojištění invalidity

Mutumutu nabízí flexibilní pojištění pro všechny tři stupně invalidity. Při jeho případném uznání vám bude vedle invalidního důchodu vyplácena měsíční renta až do vašich 65 let.

 1. stupeň – 4 000 Kč měsíčně
 2. stupeň – 6 500 Kč měsíčně
 3. stupeň – 13 500 Kč měsíčně

Většina pojišťoven nabízí pojištění invalidity druhého i třetího stupně ve sloučené podobě, přičemž za první stupeň si musíte připlatit. Naopak u Mutumutu je možné jednotlivé stupně různě kombinovat. Jednoduše si tak můžete vybrat, jestli chcete být pojištěni pouze na třetí stupeň, nebo rovnou na všechny najednou. Mutumutu navíc vyplácí pojistné i v případě, že je první nebo druhý stupeň invalidity uznán v přímé souvislosti s bolestmi zad či duševní chorobou.

Pojištění invalidity Mutumutu

Jak již bylo zmíněno, Mutumutu vám v případě uznání jakéhokoli ze stupňů bude vyplácet měsíčně několika tisícovou rentu do vypršení vaší pojistné smlouvy. Pokud vám tedy například ve 30 letech bude následkem úrazu či nemoci přiznána invalidita 3. stupně, bude vám Mutumutu (za předpokladu, že platíte pojistné v maximální výši) vyplácet měsíční rentu v hodnotě 13 500 Kč měsíčně. Vy si tak za 30 let přijdete na 4,86 milionů korun. Pro porovnání u pojišťovny UNIQUA získáte jednorázové plnění v průměrné výši 2 až 3 milionů korun.

Pojištění smrti

Vaši blízcí přijdou s vaším odchodem nejen o milovaného člena rodiny, ale i příjem do rodinného rozpočtu. V případě smrti vyplácí Mutumutu pojistné plnění, jako většina pojišťoven, od 10 tisíc až po 5 milionů Kč, díky kterým bude moci vaše rodina pokrýt všechny závazky a zároveň získá dostatečnou finanční rezervu.

Pojištění smrti Mutumutu

V čem se životní pojištění Mutumutu liší od konkurence?

Mutumutu se snaží odlišit od své konkurence nejen svým přístupem ke klientům, ale i výhodnějšími podmínkami. Jednou z nich je i absence sankcí při zrušení pojištění, u kterého společnost podle svých slov vypoví pojistnou smlouvu do dvou pracovních dnů.

U většiny pojišťoven je předčasné ukončení pojistné smlouvy zpoplatněno, přičemž minimální výše poplatku se pohybuje okolo 500 Kč. Pokud jste navíc uplatňovali slevy na dani z investičního životního pojištění, které nabízí například Kooperativa či UNIQUA, budete muset počítat s jejich vrácením finančnímu úřadu.

PojišťovnaCena pojistného Sjednání pojištění onlineVýplata pojistného plnění během pracovní neschopnosti Pojištění adrenalinových sportůBonusy za zdravý životní stylInvestiční pojištění
MutumutuOd 200 Kč měsíčněanoOd 30. nebo 60. dnepouze pro případ smrtianone
Kooperativa Flexi RiskOd 500 Kč měsíčněneOd 30. dne (možnost zpětného plnění od 1. dne) anoanoano
Generali Česká pojišťovnaOd 910 Kč měsíčněne15., 29., 57. dnepouze dvakrát do roka na 14 dní neano
UNIQA DOMINO InvestOd 890 Kč měsíčně ne15., 29. nebo 43. denneneano
Allianz ŽIVOTOd 660 Kč měsíčně ne15., 29. nebo 43. dneneneano
ČPP NEON RISKOd 840 Kč měsíčněneod 15. nebo 29. dnenenene

Při sjednání pojištění navíc nemusíte podrobně pročítat dokumenty s pojistnými podmínkami čítajícími několik desítek stránek. Ty od Mutumutu se totiž vejdou pouze na šest stránek a pojistná smlouva na dvě, přičemž před vámi nic neskrývá a ani nedisponuje nekonečným seznamem výluk.

Životní pojištění Mutumutu nekryje

Na rozdíl od jiných pojištění, to od Mutumutu nekryje pouhých osm životních situací. Nemůže se vám tak stát, že by vám pojišťovna odmítla nebo krátila plnění kvůli určitému typu onemocnění či úrazu.

 1. Úraz či úmrtí způsobené v důsledku války nebo vzpoury.
 2. Úraz způsobený pokusem o sebevraždu či úmrtí v důsledku sebevraždy.
 3. Úraz či smrt, ke které došlo pod vlivem omamných a návykových látek.
 4. Smrt v důsledku dříve diagnostikované choroby.
 5. Úraz a úmrtí způsobené řízením automobilu bez náležitých dokladů.
 6. Úraz způsobený provozováním adrenalinových sportů.
 7. Úraz či úmrtí způsobené jadernou havárií.
 8. Pracovní neschopnost způsobenou těhotenstvím či potratem.

Odměna 30% zpět za zdravý životní styl

Mutumutu se snaží své klienty motivovat odměnami za dodržování zdravého životního stylu. Pokud se pravidelně hýbete, nekouříte a chodíte na preventivní lékařské prohlídky, vrátí se vám zpět 30% z vámi uhrazeného pojistného.

V případě nekuřáctví se pojišťovna plně spoléhá na vaši poctivost, přičemž vám může zamítnout pojistné plnění v případě, kdy je prokázáno, že onemocnění či smrt má přímou souvislost s kouřením.

Možnost vyhrát dárek v hodnotě 5000 Kč

V rámci svého tažení za lepším zdravím se společnost rozhodla svým potencionálním klientům nabídnout i možnost vyhrát dárek v hodnotě 5 000 Kč. K jeho získání stačí uzavřít online pojistnou smlouvu a splnit čtyřtýdenní sportovní výzvu. Během ní je nutné nasbírat 100 bodů za každodenní aktivitu.

Pokud jste například nadšený běžec stačí se věnovat vaší oblíbené aktivitě minimálně 15 minut denně, za což získáte 5 bodů. Po splnění daného limitu vám už jen stačí sdílet svoji fotku s hashtagem #mutumuturespekt a odměna je vaše.

Sjednání životního pojištění Mutumutu online

Životní pojištění si u Mutumutu můžete sjednat jednoduše online, a to během necelých 20 minut.

 1. Jako první je nutné vložit základní údaje do připravené kalkulačky, která vám vypočítá životní pojištění na míru.
 2. V následujícím kroku si můžete vybrat do kolika let chcete být pojištěni, přičemž úplné maximu představuje 65 let.
 3. Poté, co vyplníte své jméno, e-mail a telefonní číslo, přichází na řadu vyplnění krátkého dotazníku.

Zde vyplníte:

 • osobní údaje
 • adresu trvalého bydliště
 • jeden z osobních dokladů (občanský průkaz, pas, řidičský průkaz)
 • osobu, které bude vyplaceno plnění v případě vašeho úmrtí
 • potvrzení o vašich příjmech
 • váš bankovní účet
Mutumutu sjednání životního pojištění

4. Po nastavení limitů u jednotlivých pojištění můžete přejít k vyplnění finálního osobního dotazníku, ve kterém vyplníte zdravotní informace o své osobě.

5. K podepsání smlouvy je nutné odeslat první platbu pojistného a jste pojištěni.

Mutumutu si však jako většina pojišťoven vyhrazuje právo na kontrolu vašeho zdravotního stavu a případnou úpravu pojistné smlouvy. Rizikové skupiny či již nemocné osoby totiž musí počítat s vyšším pojistným či omezením u některých složek pojištění.

Proč právě Mutumutu?

Mutumutu se rozhodně řadí mezi jedny z nejmodernějších typů životního pojištění, na které můžete v současnosti narazit. Líbit se bude především lidem, kteří hledají jednoduchost a užitečnost.

Velkou výhodou je možnost značně ušetřit, a přitom získat většinu výhod životního pojištění, které vás dokáže podržet v těžkých životních situacích. Nemusíte se tedy zaobírat komplikovanými investičními programy či zbytečnými připojištěními.

Nejvíc však ušetří aktivní pojištěnci, kteří dodržují zdravý životní styl, a to především díky již zmíněným odměnám 30% z již zaplaceného pojistného.

Jaké jsou vaše zkušenosti s životním pojištěním od Mutumutu? Vybrali byste si ho znovu nebo byste doporučili jinou pojišťovnu? Napište nám svoji zkušenost do komentářů ⬇️⬇️⬇️