Jak si vybrat peníze z Binance bez poplatků

Jak si vybrat peníze z Binance bez poplatků

21. 11. 2021 86 Autor: Jakub Eliáš

Některé burzy a směnárny poměrně často mění dostupnost služeb pro vklady a výběry standardních FIAT měn, tzn. eur, dolarů, korun atp. Přesně taková situace nastala u Binance. V době, kdy jsem začal burzu používat, šlo bezplatně vkládat eura SEPA platbou a vybírat je jen s malým fixním poplatkem.

SEPA vklady a výběry u Binance

Binance mezitím přímé SEPA platby zrušila a zavedla jinou službu – AdvCash, která však není zdarma. Naopak, uživatelé zaplatí poplatky, se kterými při registraci nepočítali.

Nyní jsou poplatky za vklad prostřednictvím služby Advcash 1 EUR. To je však ta lepší varianta. Také můžete zaplatit 1,8% za vklad platební kartou.

Fixní poplatek za vklad ve výši 1 euro není nic tak tragického, horší je poplatek za výběr na bankovní účet, který je u AdvCash stanoven na 0,5% + 5 eur fixně.

Máte-li platební kartu VISA, máte ještě jednu možnost, a to zaplatit za výběr 1% z celkového objemu transakce.

Jak vybrat peníze bez poplatků

Pro mě jsou poplatky vždy nepříjemným zjištěním, který mě nutí se poohlédnout po nabídce konkurenčních směnáren. Ne vždy je to však nutné a to naštěstí platí i tomto případě.

Binance totiž nabízí bezplatné zaslání platební karty VISA a tou lze utrácet nejen kryptoměny, ale i eura nebo dolary. (Binance svou platební kartu koncem roku 2023 zrušila, namísto ní však vzniká spolupráce s Blackcatcard. Bude sice potřeba si založit samostatný účet, následně by však mělo být možé vybrat např. USDT na tento účet z Binance a peníze pak vybrat bez poplatků ve formě FIATu viz návod níže)

Jednou možností, jak peníze z Binance účtu dostat bez poplatků, je jednoduše platit touto kartou a peníze z účtu vybrat prostřednictvím nákupů.

Nevýhodou je, že Binance stále nepodporuje účet v českých korunách, takže tuto variantu uvítají převážně sousedé ze Slovenska a ostatních evropských zemí. Čeští občané pak spíš během plateb na internetu a při návštěvách v zahraničních zemí.

Pozn. Nemám zkušenost s platbou kartou v českých korunách. Pravděpodobně to půjde, ale je třeba počítat s tím, že Binance nebo VISA si budou účtovat určité poplatky za směnu na CZK.

Jak vybrat peníze bez poplatku na bankovní účet

Druhou možností a tentokrát se jedná opravdu o výběr, nikoliv nutnou útratu za produkty a služby, je výběr pomocí aplikace Revolut. Tato Fintech služba totiž umožňuje bezplatné nabíjení účtu v různých měnách pomocí platební karty.

Alternativou aplikace Revolut je třeba služba Wise (dřívě TransferWise).
Zjistěte o Wise více v článcích:
Jak si výhodně přeposlat peníze s TransferWise
Zkušenosti s Wise: Zahraničí platby levněji

Nemáte-li ještě účet Revolut, napište mi na e-mail jakub.elias@osobnizkusenosti.cz, při splnění podmínek pro získání provize se o ní s vámi rozdělím.

  1. V aplikaci zvolte “Přidat peníze”.
  2. Následně “Přidejte bezpečně kartu”.
  3. Zadejte všechny údaje z karty.
  4. Vyberte částku vkladu na účet Revolut, resp. částku výběru z účtu Binance a výběr potvrďte.

Během pár vteřin jsou vaše peníze z burzy Binance na účtu Revolut, kde si je můžete ihned směnit na české koruny a odeslat jinam nebo utratit.

Navíc na poplatcích nezaplatíte ani korunu.

Uvažoval jsem, že Binance přestanu využívat vzhledem k jejich poplatkům za výběr, ale díky možnosti vybírat peníze tímto způsobem zůstávám v klidu a burzu Binance využívám dál.

Se založení účtu Binance vám pomůže tento návod.

Výběr kryptoměn a HW peněženky

Při výběru kryptoměn se však poplatku nevyhnete. Obě nejznámější hardwarové peněženky, Trezor i Ledger, mají součástí jejich aplikací i nákup kryptoměn přímo na nich. Poplatek je v porovnání s burzou vyšší, ale když započteme i poplatek za výběr, může se možnost přímého nákupu kryptoměn vyplatit.

Aktualizace 10/2023: Binance už zavedla výběry pomocí Lightning Network, takže výběry Bitcoinu jsou nyní doslova za pár korun

Jaká je vaše zkušenost s výběrem FIAT peněz z burzy? Znáte jiný způsob, jak se poplatkům vyhýbat? Nakupujete někde kryptoměny stejně bezpečně a výhodně jako na burzách? Podělte se s námi i o vaše zkušenosti v komentářích ⬇️⬇️⬇️

bitcoin staking

Zatímco kryptoměny leží na kryptoměnové burze, lze z jejich držení dostávat “úrok”.


S Binance Earn dokonce i v případě bitcoinu. Zjisti, jak na to u Binance, ale i u jiných burz.