Jak si vybrat peníze z Binance bez poplatků

21. 11. 2021 0 Od Jakub

Některé burzy a směnárny poměrně často mění dostupnost služeb pro vklady a výběry standardních FIAT měn, tzn. eur, dolarů, korun atp. Přesně taková situace nastala u Binance. V době, kdy jsem začal burzu používat, šlo bezplatně vkládat eura SEPA platbou a vybírat je jen s malým fixním poplatkem.

SEPA vklady a výběry u Binance

Binance mezitím přímé SEPA platby zrušila a zavedla jinou službu – AdvCash, která však není zdarma. Naopak, uživatelé zaplatí poplatky, se kterými při registraci nepočítali.

Nyní jsou poplatky za vklad prostřednictvím služby Advcash 1 EUR. To je však ta lepší varianta. Také můžete zaplatit 1,8% za vklad platební kartou.

Fixní poplatek za vklad ve výši 1 euro není nic tak tragického, horší je poplatek za výběr na bankovní účet, který je u AdvCash stanoven na 0,5% + 5 eur fixně.

Máte-li platební kartu VISA, máte ještě jednu možnost, a to zaplatit za výběr 1% z celkového objemu transakce.

image

Jak vybrat peníze bez poplatků

Pro mě jsou poplatky vždy nepříjemným zjištěním, který mě nutí se poohlédnout po nabídce konkurenčních směnáren. Ne vždy je to však nutné a to naštěstí platí i tomto případě.

Binance totiž nabízí bezplatné zaslání platební karty VISA a tou lze utrácet nejen kryptoměny, ale i eura nebo dolary. Jednou možností, jak peníze z Binance účtu dostat bez poplatků, je jednoduše platit touto kartou a peníze z účtu vybrat prostřednictvím nákupů.

Nevýhodou je, že Binance stále nepodporuje účet v českých korunách, takže tuto variantu uvítají převážně sousedé ze Slovenska a ostatních evropských zemí. Čeští občané pak spíš během plateb na internetu a při návštěvách v zahraničních zemí.

Pozn. Nemám zkušenost s platbou kartou v českých korunách. Pravděpodobně to půjde, ale je třeba počítat s tím, že Binance nebo VISA si budou účtovat určité poplatky za směnu na CZK.

Jak vybrat peníze bez poplatku na bankovní účet

Druhou možností a tentokrát se jedná opravdu o výběr, nikoliv nutnou útratu za produkty a služby, je výběr pomocí aplikace Revolut. Tato Fintech služba totiž umožňuje bezplatné nabíjení účtu v různých měnách pomocí platební karty.

  1. V aplikaci zvolte “Přidat peníze”.
  2. Následně “Přidejte bezpečně kartu”.
  3. Zadejte všechny údaje z karty.
  4. Vyberte částku vkladu na účet Revolut, resp. částku výběru z účtu Binance a výběr potvrďte.

Během pár vteřin jsou vaše peníze z burzy Binance na účtu Revolut, kde si je můžete ihned směnit na české koruny a odeslat jinam nebo utratit.

Navíc na poplatcích nezaplatíte ani korunu.

Uvažoval jsem, že Binance přestanu využívat vzhledem k jejich poplatkům za výběr, ale díky možnosti vybírat peníze tímto způsobem zůstávám v klidu a burzu Binance využívám dál.

Se založení účtu Binance vám pomůže tento návod.