Platební karta Curve: Recenze a zkušenosti

Platební karta Curve: Recenze a zkušenosti

24. 3. 2019 23 Autor: Jakub

Jak již název recenze napovídá, tak zkušenosti z tohoto článku ocení zejména majitelé většího počtu platebních karet. Já jsem jedním z nich (cca 4), a proto mě tento nápad resp. karta s mobilní aplikací ihned zaujaly.

Jak Curve aplikace a karta fungují?

Curve jednoduše drží Vámi zadané informace o platebních kartách a vy si v ní můžete vybírat, kterou platební kartu bude Vaše nová Curve karta “zastupovat”. 

To znamená, že po jejich nahrání je můžete nechat doma. Stačí vám pouze Curve karta a případně Váš mobilní telefon, ve kterém můžete libovolně měnit, kterou chcete platit zrovna v daný moment. Platební údaje nejsou uloženy přímo v aplikaci, ale jak Curve uvádí, jsou šifrovány na úrovni vojenské bezpečnosti. Dokonce uvádí, že jsou schopni své zákazníky odškodnit až do výše 100 000 GBP v případě, že se stanete obětí podvodu/krádeže.

Modrá versus černá Curve karta a poplatky

Osobně mám zkušenosti pouze s modrou – bezplatnou kartou Curve. Ta mi bez větších problémů spárovala platební karty MasterCard a Visa od AirBank, TransferWise a po troše úsilí i Revolut. U Revolut bylo třeba kontaktovat podporu a pak byla i tato karta správně ověřena. O problémech jsem slyšel pouze v souvislosti s Raiffeisen bank, ale tu nemám, takže nemohu potvrdit.

karty curve poplatky srovnani

Modrá Curve karta je ZDARMA. Obvykle je doručena do 1 až 2 týdnů na Vaši adresu, přičemž poštovné je také zadarmo.

Za Černou Curve kartu je účtován poplatek 9.99 Euro resp. Britských liber měsíčně.

V posledním kroku registrace nezapomeňte využít PROMO kód “7D4VVGAN”a získejte tak obratem 5 britských liber pro Vaše nákupy.

Dále si porovnáme, co která z nich nabízí.

Cashback s Curve kartou

Milým bonusem aplikace a karty Curve je možnost získání Cashbacku 1%. To v praxi znamená 1% peněz zpět z Vaší platby kartou ve formě Curve bodů. 100 Curve bodů potom odpovídá 1 britské libře, které můžete kdykoliv utratit. Bohužel, se získání bonusových bodů vztahuje pouze pro omezený počet prodejců. S modrou kartou si můžete vybrat pouze 3, s černou 6. Majitelé černé karty si mohou vybrat také z Prémiových partnerů. Ty pak není možné samozřejmě měnit, ale zdá se, že výběr má omezenou platnost do uvedeného data. Uvidíme, co se stane potom. Možná, že si budu moci zvolit obchodníky znovu?

Cashback a bonus body s curve kartou

Každopádně jde o zajímavý doplněk, který lze využít i v kombinaci s Cashbackem od Plná peněženka.

Seznam partnerů:

 • Booking.com
 • H&M
 • Starbucks
 • Tesco
 • Aldi
 • Lidl
 • IKEA
 • Zara
 • Shell
 • Netflix
 • nebo Spotify

Mezi Prémiové partnery patří například:

 • Apple
 • Amazon
 • Marks & Spencer
 • EasyJet
 • Uber
 • nebo např. Four Seasons Hotel

Zahraniční platby, výměna peněz a poplatky

Obě varianty potom nabízí možnost směny peněz resp. zahraniční platbu kartou v cizí měně za mezibankovní sazby bez poplatku. Kurz směny je mnohem výhodnější než sazby českých bank, které by byly použity při použití karty vaší tuzemské banky. Curve uvádí, že je podporováno více než 200 světových měn. Úspora činí až 5% oproti běžným bankám. Osobně však v aplikaci vedu moje karty Revolut a TransferWise a využívám jejich sazebníky. Směnný kurz od služby Curve je na obdobné úrovni. Každopádně nezaplatíte více než s vaší běžnou debetní kartou od KB, Moneta, Česká Spořitelna, ČSOB, AirBank, EquaBank, mBank a dalších.

Důležité poznamenat, že využití mezibankovní sazby bez poplatku je neomezené pouze ve variantě černé Curve varianty. Modrá karta má stanovený limit na 500 Britských librách za měsíc.

Výběr z bankomatu v zahraničí

Bez poplatku si s Curve kartou v zahraničím ATM vyberete do 200 Britských liber u modré resp. do 400 GBP měsíčně u černé varianty. Nad tento limit si Curve účtuje minimální poplatek 2 GBP popř. 2% z transakce.

Zpětné úpravy Curve plateb tzv. “Back in Time”

Funkce Back in Time jednoduše dovoluje změnit vybranou kartu použitou pro placení až po nákupu. Obě varianty nabízí stejné limity a ty jsou až do 14 dní od platby, a to do výše až 1 000 GBP resp. ekvivalentu této částky. 

Aplikace Curve a její funkce

Karta Curve je dostupná v 27 evropských zemích a její aplikaci lze stáhnout pro Android i iOS. Poté se klasicky zaregistrujete a ověříte svoji identitu.
Později se do aplikace přihlásíte zadáním svého emailu a na ten Vám přijde link, který Vás do aplikace na Vašem mobilním telefonu automaticky přihlásí.

Správa Curve karty

První spodní záložkou aplikace je “Card”. Tam si lze nechat zobrazit PIN kód karty. V případě její ztráty ji okamžitě zablokovat. Po jejím nalezením stejně rychle odblokovat 🙂 Naleznete zde informaci o limitech Vaší karty. Bohužel schází informace, kolik v daném období zbývá pro jejich dosažení. A nakonec zde můžete přepínat mezi bezplatnou Modrou variantou nebo placenou Černou nastavit si tak limity, které Vám vyhovují.

Časová osa útrat a bonusů

Další možností je “Timeline”, ve které naleznete v čase zobrazené Vaše nákupy spolu s tím, kterou kartou byly uskutečněny, na kolik Vás platba vyšla v lokální i Vaší měně spolu se sazbou pro směnu peněz. Zde si můžete otevřít detail každé transakce a přidat poznámku, účtenkua nebo platbu označit jako firemní. Dále lze využít funkce “back in Time” a změnit tak použitou platební kartu, nechat si přeposlat na email potvrzení o tranakci a nebo řešit s podporou Vaše dotazy. Stejně přehledně jsou zde vidět Vaše bonusy resp. Cashback kredity.

Celý seznam je pak možné filtrovat dle různých kritérií a vyhledávat v něm.

Správa platebních karet

Z počátku nejzajímavější však bude prostřední ikonka “Wallet”. Ta obsahuje funkce přidání platebních karet, což lze udělat velmi jednoduše pomocí Vašeho mobilního fotoaparátu. Platební kartu jím jednoduše zaměříte a údaje z ní se aplikací sami načtou. V případě potíží je k dispozici také manuální zadávání. Ta se ještě u sama ověří uskutečněním mikroplatby, která bude na Váš účet později navrácena.

Kartu si je potom možné pojmenovat, změnit její obrázek, změnit její základní měnu a nebo nastavit e-mailové notifikace o každé provedené transakci vybranou kartou. Stejně tak lze kartu odstranit.

Pod každou z karet je pak zobrazena celková útrata za aktuální měsíc a seznam posledních plateb. Opět je možné se pro-kliknout do jejich detailu.

Zde se také nachází funkcionalita výběru karty pro následující platbu. Stačí jednoduše na kartu kliknout a ta se pak použije při výběru z bankomatu, platbě kartou na internetu a nebo u obchodníka.

Přehledy útrat

Záložka aplikace nazvaná “Insights” slouží k zobrazení přehledu Vašich útrat, které automaticky dělí dle jejich typu na Dopravu, Účty, Cestování, Zdraví atp. Dále je zde potom rozdělení podle použité platební karty a další.

přehledy utrat curve zkusenosti

Cashback Partneři a účetnictví malé společnosti

Výběr Cashback partnerů se nachází pod záložkou “Connect”. Po jejich výběru se Cashback automaticky aplikuje.

Mimo to můžete využít spárování s online účetním systémem Xero. Tento software poslouží zejména malým firmám. Lze v něm spravovat faktury, bankovní vyúčtování, vést účetnictví a další.

Další funkce aplikace a bezpečnost

Skvělou funkcionalitou, kterou mimo jiné podporuje i Revolut a TransferWise jsou Push notifikace, které Vám na mobilní telefon přijdou ihned v případě platby.

Z hlediska bezpečnosti je možné nastavit a také měnit PIN kód k aplikaci a také si zaktivovat přístup pomocí otisku prstu.

notifikace curve zkusenosti

Závěr recenze a zkušeností s kartou a aplikací Curve

Osobně mám z Curve velmi dobrý pocit a v podstatě žádnou špatnou zkušenost. Závěrem recenze bych tak rád podtrhnul její hlavní výhody:

 • Všechny platební karty zastoupené v jedné – více místa v peněžence 🙂
 • Mezibankovní kurzovní lístek až do výše dle Vašeho Curve tarifu
 • Výběry z bankomatu (ATM) v zahraničí zdarma do výše dle zvoleného Curve tarifu
 • Cashback 1% u vybraných partnerů
 • Správa útrat mezi kartami funkcí “Back in Time”
 • Sofistikovaná funkce přehledů Vašich útrat

Čtěte více o výhodách a nevýhodách karty Curve, které jsem sepsal s odstupem času.

* PROMO kód “7D4VVGAN” Vám zajistí uvítací bonus 5 britských liber (cca 150 korun)